Folytatódott a Hypo-körút

2010. augusztus 5. 11:00

A csütörtöki napon ismét magyar együttesekkel mérkőzött meg a Hypo NÖ. Délelőtt újból a DVSC-KORVEX ellen lépett pályára, este pedig az Érddel csapott össze.

Felkészülési mérkőzések

DVSC-KORVEX - Hypo NÖ 28-28 (16-16)
Debrecen, Hódos Imre Rendezvénycsarnok
DVSC-KORVEX: Kiss É. - Slakta 3, Borbás 1, Hornyák D. 1, Bulath 3, Bogdanovics, Kazai 1. Csere: Triffa, Pácz (kapusok), Sopronyi 4, Szabó V. 5, Bognár B. 6 (4), Csáki 3, Karalyos, Dakos, Ljubov 1, Varsányi.
A Hypo NÖ gólszerzői: Nascimento 10 (4), Rotis 8, Cararo 5, Piedade, Léránt 2-2 Riesenhuber 1.

A kísérleti jellegnek megfelelően sűrűn variálták a sorokat a szakvezetők, s kavalkádból az első játékrész nagy részében a Hypo jött ki jobban, rendre két-három góllal vezettek a vendégek. A félidő végére aztán sikerült ledolgozni a hátrányt, így döntetlennel vonultak pihenőre a csapatok. A szünet után jobbára balszélsőt játszó Borbás Rita találatával vezetett először a Loki, s az előny tovább nőtt, 25-23-ról kezdhette meg a hajrát, amely az osztrákoknak sikerült jobban, Nascimento az utolsó pillanatban egyenlített, így 28-28-lett a vége.

„Ma egy jobb Hypo és egy fáradtabb DVSC késhegyre menő csatáját láthatták a nézők - értékelt a meccs után a Loki trénere, Köstner Vilmos. "Sokkal nehezebb meccs volt szakmailag, mint a szerdai, de ennek jobban örültem, mert minden gólért meg kellett küzdeni. Ötgólos hátrányból sikerült az egész második félidőt végigvezetni, az utolsó másodpercig. Sajnos a tegnap kiválóan játszó szélsőink, és belső embereink is tompábban, fáradtabban mozogtak, illetve elmaradtak a gyorsindulásból elért gólok is, de összességében küzdőképességünk tetszett, viszont a hibáink kijavítása még sok munkát jelent” - tette hozzá.

Kiállítások: 8 perc Kiállítások: 12 perc

Harmadik edzőmérkőzésüket játszották az érdi lányok, másodikat hazai környezetben, és az elsőt nemzetközi ellenféllel szemben. Hiába a tétnélküliség, ismét sokan voltak kíváncsiak a csapat teljesítményére, majdnem teljesen megtelt a Batthyány Tornacsarnok a kezdésre. Vagyis az új kezdési időpontra, mert az osztrák közlekedési viszonyokhoz szokott Hypo csapata nem számolt a pesti dugóval, ráadásul el is tévedtek útközben, így csak hat óra felé érkeztek a mérkőzés helyszínére, emiatt több mint fél órát csúszott a kezdés.

A kezdés, ami már-már álomszerű volt, Balog Beáta lépett meg egy gyors indulással, vezettünk is 1-0-ra. A jó kezdés 10 percnyi lendületet adott, 6-6-nál értek utol minket a sógorok. Változatos volt a játék, előbb egy jobb vendég, majd egy jobb hazai periódus következett, így 9-9-nél újra egyenlő volt az állás. A félidő vége nekik sikerült jobban, így négygólos előnnyel fordulhattak. Erős ellenféllel találkoztunk, volt némi bizonytalanság a játékunkban, de érezhetően nem volt nagy a különbség.

Ahogyan az idén nyáron lenni szokott, feltüzelt érdi lányok léptek parkettre a második játékrészben. Nem indult jól a félidő, hat góllal is elmentek a vendégek (13-19), de nekünk volt egy Schneck Rékánk. Igaz a másik oldalon Teresa Pedersen, a rövidgatyás norvég válogatott hálóőr próbálta hárítani az érdi kísérleteket, mégis a mi kapusaink bizonyultak jobbnak a mai napon. Az első félidőben Megyes Ildikó, a másodikban Schneck Réka nyújtott kiemelkedőt. Ha múltkor a Fehérvár elleni mérkőzés után kritika érte a kapusokat, akkor most maximális dicséret illeti őket. A lelátóról Oguntoye Viktória és Janurik Kinga azt konstatálhatta, hogy bizony komoly verseny lesz a kapuba kerülésért, és nekik is fel kell kötni azt a bizonyos nadrágot. Az utolsó negyedórában egyre közelebb zárkóztunk, jól használtuk ki az emberelőnyös szituációkat, az egész meccsen jól játszó Wolf Alexandra sorra szerezte a gólokat, érezték a lányok is az esélyt. Öt perccel a vége előtt kiegyenlítettünk (23-23) és a végén láthatóan nagyon örült a világ legeredményesebb klubcsapata, hogy egyáltalán győzni tudott.

A közönség és a csapat egyre inkább egymásra talál, ami hatalmas pluszt jelenthet a későbbiekre tekintve. Legközelebb Békéscsabán lépünk pályára, majd szerdán fogadjuk az Újbuda csapatát.

Szabó Edina: Voltak nagyon pozitív időszakok a mérkőzésben. Gyorsan szeretném aláhúzni, hogy az eredménynek semmi jelentősége nincs. A felkészülés közepén tartunk, nagyon jól kell kihasználnunk azt a négy hetet, ami előttünk áll, ahhoz, hogy stabilizáljuk a játékunkat. A junior válogatottak holnaptól bekapcsolódnak a munkába, aminek nagyon örülünk.