A dánoké az EHF-kupa

2010. május 13. 16:54 © handball.hu

Összesítésben négy találattal bizonyult jobbnak a dán Randers a spanyol Elda ellenében az EHF-kupa döntőjében.

Randers, Elro Arena Randers
Játékvezetők: Diana-Carmen Florescu, Anamaria Duta (románok)
Hétméteresek: 5/5 Hétméteresek: 4/4
Az első félidő első felében fej-fej mellett haladtak a csapatok, habár a vezető gólt a spanyolok szerezték. Ezután inkább a védekezésen volt a hangsúly, hiszen a meccs tizedik percében mindössze 3-3 volt az állás. Ezután a dán, brazil, német és szerb válogatottakkal felálló dán csapat átvette az irányítást, és betalált mindkét szélről, beállóból és átlövésből is, köszönhetően főleg a kiválóan irányító Nina Wörznek, és a bravúrokat bemutató brazil hálóőrnek, Chana Massonnak. A félidő közepén 7-3-ra vezettek a dánok, utána kétszer a spanyol lányok voltak eredményesek, de kettőnél kisebbre nem tudták csökkenteni a különbséget. Nagyon jól semlegesítették a román légiós Soitot a dánok, így első átlövésgólját csupán a 28. percben szerezte. A dán edző forgatta csapatát, többen is szerepet kaptak, és így a kulcsemberek szusszanhattak. A félidőben 14-12-re vezetett a Randers.

A második játékrész spanyol találattal indult Soit révén, de ezután a vendégek hét percig nem tudtak betalálni Masson kapujába, míg a dán csapat hat gólt is dobott, ebből hármat büntetőből. Ezeket Katrine Fruelund értékesítette, aki a meccs ezen szakaszában hátára vette együttesét, és védekezésben sem hagyott túl sok mozgásteret Oana Soitnak. A Randers a második játékrész közepén már hét góllal is vezetett. A spanyol edzőnő, Diana Box Alonso nem volt elégedett a játékvezetők ténykedésével, és folyamatos reklamálásával begyűjtött egy sárgalapos figyelmeztetést is. Kénytelen volt lehozni Soitot, akinek semmi nem sikerült, de aztán egy újabb húzással visszaküldte a játékost, aki Katrine Fruelundot emberfogással őrizte, miközben megnyitották a spanyolok a védekezésüket. Ez ellen nem volt túl sok ötletük a dánoknak, így a vendégek elkezdtek zárkózni, főleg Silvana Ilic nagyszerű megmozdulásaival, de Soit is újra magára talált. Az 52. percben már csak háromgólos különbség volt a Randers javára, és ekkor Jan Leslie időt kért. Ezután Fruelund betalált, utána pedig Berit Kristensen dobott két nagyon szép gólt (aki ezen a meccsen Camilla Dalby helyett játszott, mert nem igazán ment neki a játék). Az ezek után eső gólok már csak az eredményt korrigálták.

A végeredmény 30-24 a Randers javára, amely összesítésben 50-46-os eredménnyel lett az idei EHF-kupa győztese a spanyol Elda Prestigio-val szemben. Az ünneplésre a dán csapat aranyszínű parókákkal és fekete "EHF-kupa-győztes" feliratú pólókkal készült. A mérkőzést a helyszínen tekintette meg Jan Pytlick, a dán nőikézilabda-válogatott szövetségi kapitánya is.

Az első mérkőzésen: Prosolia SIID Elda Prestigio - Randers HK 22-20 (11-14)
EHF-kupa-győztes a Randers 50-46-os összesítéssel.