Fordítani tudott az Elda

2010. május 9. 18:10 © handball.hu

Az EHF-kupa döntőjének első mérkőzésén az Elda két góllal győzte le a Randers együttesét. A dánok az első félidőben már kilenccel is elhúztak, a hazaiak azonban fordítottak és nyertek. A visszavágó csütörtökön lesz.

Elda, 2600 néző
Játékvezetők: Charlotte Bonaventura, Julie Bonaventura (franciák)
Kiállítások: 2 perc Kiállítások: 8 perc

Forró hangulat várta a Randers csapatát az eldai sportcsarnokban. Az első félidő azonban nem úgy kezdődött, ahogyan a szurkolók várták. Camilla Dalby a második percben megszerezte az előnyt, amelyre Oana Şoit még válaszolni tudott egy büntetővel (4. perc: 1-1). Ezután azonban tizenegy percig gólképtelen volt a hazai csapat, és úgy tűnt, a játékvezetők ítéletei is folyamatosan az Eldát sújtották (15. perc: 1-10).

Asensi törte meg a gólcsendet, majd szépen lassan felkapaszkodtak a spanyolok. Oana Şoit továbbra is kitűnő formában játszott, miközben a másik oldalon Fruelund négy, Dalby és Fisker pedig három-három gólnál tartott a félidő végére. A kilencgólos dán előnyből három maradt, miután Beatriz Sánchez először félpályáról az üres kapuba, majd indításból lőtte ki Masson hálóját. A félidőben 11-14 volt az eredmény.

A szünetben Diana Box lenyugtatta csapatát, így láthatóan egy másik Elda érkezett ki a következő játékrészre. Bár Dalby még négyre hízlalta előnyüket a 33. percben (12-16), innentől kezdve fokozatosan jöttek fel a spanyolok. Aitzíber Elajaga eredményesebben fogta azokat a labdákat, amelyek addig a hálóba találtak, a dánoknál viszont nem tartották magukat az addigi húzóemberek, mint Dalby, Fisker vagy Fruelund.

Az 51. percre a román jobbátlövő Şoit kiegyenlített (20-20), majd négy perccel később ismét betalált, amellyel az Elda – először a mérkőzésen – átvette a vezetést (21-20). Az i-re a Amorós tette fel a pontot csapata 22. találatával, a Randers edzőjének, Jan Leslie-nek pedig három teljes napja van arra, hogy kitalálja, játékosai miért nem találtak a hálóba az utolsó tizenhárom percben, illetve mi ennek a problémának a megoldása.

A végeredmény 22-20, a visszavágót csütörtökön 15 órakor rendezik Randersben.