Hatalmas küzdelem a lengyelekkel

2010. március 28. 21:12

Hatalmas küzdelemben, színvonalas játék mellett született döntetlen Lengyelország ellen, amelyért az egész csapatot dicséret illeti. Az U16-os Válogatottak Nemzetközi Tornáján így a magyar együttes bronzérmet szerzett!

U16-os Válogatottak Nemzetközi Tornája

Lengyelország - Magyarország 28-28 (12-15)
Goleniow (Lengyelország), 150 néző
A lengyelek legeredményesebb játékosa: Fornalik 7 gól
Magyarország: Ferenczi – Schneider, Gaylhoffer 2, Szekerczés 11(3), Samu 2, Buzsáki , Tóth 3
Csere: Bíró, Nagy (kapusok) Ivanics, Bárdi 3, Gróz 6(1), Kamuti, Péterbencze 1, Szakál
Edző: Szarka Éva, Pádár Ildikó
Hétméteresek: 8/8, illetve 4/4
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Piros lap: Wazna

A házigazdák kezdték jobban az első félidőt. Csapatunk két zavarós védekezésébe mindig becsúszott egy kis hiba, és ekkor még a helyzetek is kimaradtak (3. perc: 1-3). A magyar edzők átszervezték az együttes védekezését, meg is lett az eredménye, néhány percen belül kiegyenlítettünk. A felzárkózás további erőt adott lányainknak, és hamarosan jelentősebb előnyt mutatott az eredményjelző (14. perc: 4-6). A lengyel időkérés egy kicsit megfogta a társaságot, hosszú percekig nem sikerült gólt szereznünk. Kapufák, eladott labdák jellemezték ebben az időben játékunkat. Szerencsére a hazaiak sem villogtak, Ferenczinek is volt néhány bravúrja, így a félidőt mi zárhattuk jobban (12-15).

A második játékrész első ziccerét is hárította a kapus, majd Gróz kanyarított átlövésével a gólok sorát is mi nyitottuk. A lengyelek azonban szívósan küzdöttek, sehogy sem sikerült jelentősen leszakítani őket (38. perc: 17-19). Meglehetősen agresszívan, már-már a megengedhető keménység határát túllépve védekeztek. Támadásaik során nehezen bírtunk hatalmas termetű beállósaikkal, így ennek, és némi játékvezetői jóindulatnak köszönhetően kiegyenlítettek a házigazdák(49. perc: 23-23). A magyar edzőpáros időkéréssel igyekezett megtörni a lengyelek lendületét, de ők a vezetést is átvették. Lányaink nem keseregtek, küzdöttek, és Samu gyorsan kiegyenlített. Mindkét gárda nyerni akart, egyik, és másik oldalon is sok volt a hiba, fej-fej mellett haladtak a csapatok (56. perc: 27-27). Bárdi gólja már magyar előnyt jelentett, a hazaiak edzője azonnal az időkérő laphoz nyúlt, csapat egyenlített, és ez is maradt a végeredmény.

Szekerczés lett a magyar csapat legjobbja, Bárdi pedig a mérkőzés díját kapta.

Végeredmény:

1. hely – Lengyelország
2. hely – Németország
3. hely – Magyarország
4. hely - Ukrajna

Szarka Éva: Nagyot játszottunk, de ez kevés volt a hazai előnyt élvező lengyelekkel szemben, akiknek gratulálok. A torna nagyon hasznos volt, jó hangulatban telt, és örülök, hogy a csapat hozzáállásban és játékban is bizonyította, hogy tehetséges társaságról van szó. Szakmailag is tudtunk jó tapasztalatokat szerezni, jó néhány játékosról új dolgokat tudtunk meg, ami szintén pozitívum. Nagyon jó ezzel a társasággal dolgozni, meggyőződésem, hogy szép jövő előtt állnak a lányok.

Varga Jenő: Természetesen a teljes körű szakmai értékelés az edző kollégák kompetenciája, de úgy gondolom, hogy rendkívül hasznos tornán vettünk részt. Gratulálok a csapatnak és edzőiknek. Feltétlenül meg kell jegyeznem, hogy lengyel barátaink remekül megszervezték a tornát, és vendégszeretetük is példaértékű volt. Köszönjük nekik a meghívást, az MKSZ-nek, hogy biztosította részvételünket, és a Tűzkő Birtoknak, hogy ajándékborral támogatott bennünket. Nekem ez volt a debütálásom MKSZ-csapatvezetőként, jó volt velük lenni, soha rosszabbat!