Hazai győzelem a Hódosban

2010. február 26. 17:35 © handball.hu

Pénteken előrehozott mérkőzéssel folytatódott az NB I., amelyen a DVSC tizenkét góllal győzte le a Kiskunhalast. A váciak felkészülési meccsen értek el sikert a fehérváriak ellen.

Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 6 perc

A Kiskunhalas az első félidőben húsz percig tartotta a lépést a DVSC-vel, amely viszont a hátralévő időben hatgólos előnyt kovácsolt. A második játékrészben hasonló volt a helyzet, ám ez az előny az utolsó húsz percben megduplázódott, és végül megérdemelten nyert a Loki az NB I. huszadik fordulójából előrehozott meccsen.

Felkészülési mérkőzés

Váci NKSEAlcoa FKC 35-27 (20-7)
Kiskunlacháza
Játékvezetők: Ágnecz Tamás, Sipos Ottó
A váci góllövők: Tóth: 8 (4), Temes 5, Bagócsi 5 (3), Uhrakova 4, Laki 4, Mezei 3, Vaszari 3, Klivinyi 2, Farkas 1,
A fehérvári góllövők: Tilinger 9 (2), Rádl 5, Vincze 3, Bízik Boglárka 3, Azari 3, Horváth 1, Becséri 1, Németh 1
Hétméteresek: 8/7, ill. 2/2

A december 17-i Győri Audi ETO KC - Dunaújvárosi NKKSE mérkőzés után ismét nőikézilabda-mérkőzésre gyűltek össze a kézilabdabarátok a helyi sportcsarnokban. A harmadik helyezett Váci NKSE a hatodik Alcoa FKC ellen játszott felkészülési mérkőzést, kihasználva a bajnoki szünetet.

A fehérváriaktól sérülés miatt hiányzott Bernataviciute Laima, Zsigmond Fruzsina, Trischuk Krisztina, a váciaktól pedig Baross Zsuzsanna.

Több mint száz nézőnek Tóth Tímea már az első percben bizonyította, hogy nem véletlenül vezeti toronymagasan a góllövőlistát. Vincze Melinda rögtön válaszolt erre, de ezután inkább a váciak percei következtek: a 10. percben már 8-3 volt az eredményjelző táblán. A folytatásban nem segített a fehérvári időkérés és a kapuscsere sem, mert a 23. percben már tíz gól volt a különbség a csapatok között - a váciak javára. A félidő végéig a váciak továbbra is bajnoki formában játszottak, és szórták a gólokat, a fehérváriak amellett, hogy védekezésben sokszor büntetőt érően szabálytalankodtak, nem igazán találták a rést a váci falon, Herr Orsolya kapujába. Félidőben tetemes előnnyel fordultak a csapatok (20-7).

A második játékrészben Herr Orsolya helyét Juhász Edina foglalta el, és Tóth Tímea is hamar pihenőt kapott Németh Andrástól. A negyvenedik percben még tartotta az első félidőben megszerzett tizenhárom gólos előnyét a váci csapat, de ezután a fehérváriak rendezték soraikat, és Tillinger Tamara, majd később pedig Rádl Tímea vezérletével és góljaival megkezdték a felzárkózást. A következő tíz percben feljöttek nyolc gólra a fehérváriak. Ekkor Szikora Melinda több bravúros védésének is tapsolhattak a nézők. A mérkőzés végéig azonban már nem tudta csökkenteni a hátrányát a Fehérvár, így alakult ki a 35-27-es végeredmény. A mérkőzés legeredményesebb játékosa Tillinger Tamara volt a maga kilenc góljával.

A mérkőzés után aláírásgyűjtéssel és fényképezkedéssel folytatódott az este. Amikor mindez befejeződött, kis vacsora után elindultak hazafelé a csapatok.