DB Error: unknown errorSELECT DISTINCT h.id FROM hirek h LEFT JOIN hirek_kategoriak hk ON h.id = hk.hirek_id WHERE (h.torolt=0 OR 0) AND (hk.kategoriak_id=0 OR 1) AND (h.evil IS NULL OR h.evil=1) ORDER BY h.prioritasos DESC, h.datum DESC [nativecode=1 ** Can't create/write to file '/var/tmp/MYer9y8R' (Errcode: 28 - No space left on device)] - PS_SELECT_ARTICLE_LIST Megmentették biztos pontjaikat | handball.hu - kézilabda

Megmentették biztos pontjaikat

2010. február 6. 12:38 © handball.hu

A Bajnokok Ligája volgográdi mérkőzése simának indult, majd a címvédő Viborg végül egyetlen góllal tudott csak nyerni a hatvan perc alatt fokozatosan javuló, kiegyenlítő, majd vezető Dinamo ellen.

Kiállítások: 10 perc Kiállítások: 8 perc

Az első félidőben sokáig csak Levina és Kocsetova tartotta a lelket a hazai csapatban, míg a másik oldalon Mikkelsen, Popović és Lunde is szórta a gólokat. A 15. perc elejére már ötgólos vezetésre tett szert a címvédő (5-10), mire időt kért a Dinamo. Ez azonban kevésbé volt sikeres, hiszen a dánok tovább növelték előnyüket (20. p.: 7-14). Ekkor azonban feljöttek az oroszok ötre (11-16), és ekkor a dán időkérés nem segített, mert a hazai csapat – amelyet továbbra is Kocsetova vitt a vállán – háromra zárkózott fel, amelyből négy maradt a Viborg előnye a félidő végére (16-20).

A folytatásban tartotta magát a Viborg négy-ötgólos előnyéhez, ám rövid időn belül a Dinamo védekezése egyre több hibára kényszerítette a dánokat, így a 40. perc elejére – főleg Lambevszka jóvoltából – ismét fejött háromra az orosz csapat (21-24). Igaz, a lövések ekkor mindkét alakulatban pontatlanok voltak, így a kapusok – Lunde Haraldsen és Szedojkina is – villoghattak.

A dánok tovább hibáztak, a volgográdiak pedig kíméletlenül kihasználták ezt: labdákat loptak, és tovább csökkentették hátrányukat (42. p.: 22-24). A helyi szurkolóknak is egyre nagyobb lett a hangja kedvenc csapatuk felzárkózása miatt, amelynek végül egyenlítés lett a vége (45. p.: 24-24).

Néhány perc elteltével először vezetett a hazai együttes Avgyekova góljával (49. p.: 26-25), ám ekkor kezdődött az igazi csata. Vestergaard edző kikérte idejét, hogy csapatát megnyugtassa és bevezesse a nehéz utolsó nyolc percbe (27-27). Néhány perc múlva Rjabih edző tette ugyanezt, mert az újabb Dinamo-előny gyorsan elolvadt és továbbra is idegesen, sok hibával játszott mindkét gárda (58. p.: 29-29).

Az utolsó percek a vendégeké lettek, mivel a Volgográd nem élt az adódó lehetőségeivel. A végeredmény 29-30.