DB Error: unknown errorSELECT DISTINCT h.id FROM hirek h LEFT JOIN hirek_kategoriak hk ON h.id = hk.hirek_id WHERE (h.torolt=0 OR 0) AND (hk.kategoriak_id=0 OR 1) AND (h.evil IS NULL OR h.evil=1) ORDER BY h.prioritasos DESC, h.datum DESC [nativecode=1 ** Can't create/write to file '/var/tmp/MY96Yz96' (Errcode: 28 - No space left on device)] - PS_SELECT_ARTICLE_LIST ETO: elmaradt a bravúr | handball.hu - kézilabda

ETO: elmaradt a bravúr

2009. november 8. 17:31 © handball.hu

Idei harmadik BL-mérkőzését az Oltchim vendégeként játszotta a Győri ETO. A Zvezda tegnapi otthoni pontvesztése után ugyan nagyot küzdve, de a mi lányaink nem tudtak hasonló bravúrt bemutatni, mint Oroszországban az Itxako.

Amorim BL-formában
Bajnokok Ligája, C-csoport, 3. forduló
CS Oltchim Rm. Vâlcea
26 (13)
22 (13)
Râmnicu Vâlcea, 1500 néző
Játékvezetők: Vjekoslav Lovrić, Hrvoje Petković (CRO)
Kiállítások: 2 perc Kiállítások: 8 perc

A csatasorba a múlt heti BL-meccsen visszatérő Bradeanu ma már a kezdősorban kapott helyet. Az ETO sajnos támadásban az elején gyengélkedett, az első tíz percben mindössze egy hétméteres értékesítésével tudott eredményes lenni (4-1). Vérten vállalta magára a büntetőlövést, ám a sikeres első próbálkozást egy sikertelen második követte. Neagu és Maier bombaformában kézilabdázott, a győrieket pedig Hornyák lendítette ki a holtpontról, aztán Amorim és Kovacsics akciógóljaival egyre közelebb húzódott a csapat, és Vérten 18. percben szerzett találata már az egyenlítést jelentette (8-8).

A románok nem igazán tudtak mit kezdeni ezzel a helyzettel, láthatóan ők más forgatókönyvet írtak meg előre erre a meccsre. Az ETO-féle változatban a tűzközelben maradás következett, majd Kovacsics hétméteres-gólja, amely már a vendég-vezetést jelentette (24. perc: 10-11). Azon vendégét, aki védekezésben igazán nagyszerűen helytállt, és az ott el-elcsent labdákkal is már csak a hálóból kifelé halászva találkozott Ungureanu (29. perc: 11-13). Maier és Stanca viszont a szünetre egálra zárkóztatta az Oltchimot (13-13).

A második félidő a már Szűccsel pályára lépő hazaiak számára startolt pozitívabban, ráadásul a 2-1-es széria után Hornyák kétperces kiállítást, Konkoly Csaba pedig sárga lapos figyelmeztetést kapott, majd Kovacsics büntetőt hagyott ki. 17-14-nél megint a kisalföldieknek kellett kitalálni valamit, a varázsszer pedig Amorim volt (41. perc: 18-17). Hornyák viszont gyorsan összeszedte második kétperces büntetését is, s nem sokkal később egészen kicsin múlt, hogy a harmadikat nem kapta meg.

Tíz perc volt már csak hátra, mikor 20-20-as állásról kellett a véghajrát megindítani. Lecusanu, Stanca és Nechita találatai után újra nagyon nehéz helyzetbe került az ETO. Az 56. percben 224-21-nél Konkoly edző időt kért, de sajnos még a szerencse is elpártolt az együttesétől. Emberelőnyben kimaradt a támadás, a túloldalon megítélt büntetőt Lecusanu értékesítette, innentől pedig már eldőlt a két pont sorsa. Végeredmény: 26-22.