Hazai parádé Volgográdban

2009. november 1. 12:37 © handball.hu

A Bajnokok Ligája D-csoportjában a Dinamo – Szedojkina, Kocsetova és Levina vezérletével – átgázolt a Budućnost csapatán, tizenhárom gólos győzelmet aratott, és így megszerezte első pontjait.

Volgográd, Dinamo Sportcsarnok, 1000 néző
Játékvezetők: A. Sołodko, L. Sołodko (lengyelek)
Kiállítások: 8 perc Kiállítások: 6 perc
Mindkét csapat számára nehezen indult a Bajnokok Ligája második fordulós mérkőzése. A védekezés mindkét oldalon kiváló volt, ennek megfelelően alig került valami Knezović és Szedojkina hálójába az első percekben. Az viszont feltűnő volt, hogy Kocsetova eddig is és ezután is ott talált lyukat a montenegrói falban, ahol akart, és onnan lőtt gólt, ahonnan akart. Úgy tűnt, egy idő után már nem is állították meg a vendégek védői.

Szedojkina – ahogyan a félidő elején két büntetőt – úgy védett a félidő második felében, ezért a hazaiak egyre jobban eltávolodtak az ellenféltől. Levina, majd a többiek is be-betaláltak, míg a másik oldalon csak Radičević játéka dicsérhető. Bulatović hiába lövi át a magas orosz falat, labdái eddig csak kétszer érkeztek Szedojkina hálójába, így a félidei eredmény 16-9.

A szünet után minden maradt a régiben: nyögvenyelősen indult a játék, pontatlanul ellődözött labdák, kidolgozatlan akciók mindkét oldalon. A gólkülönbség sem nőtt egy ideig. A vendégek közül továbbra sem akadt húzóember, csak egy-egy megvillanást láttunk: amikor Đokić megszerezte első és egyetlen gólját, vagy amikor Kindl egymás után ért el két csodaszép találatot átlövésből. Egyébként pedig Szedojkina folytatta kiemelkedő teljesítményét, hiszen a Budućnost lövéseit játszi könnyedséggel fogta.

A Dinamóban viszont Levina is felnőtt társaihoz: amikor büntetőt kellett értékesíteni Barjaktarović vagy Knezović ellen, vagy amikor átlövésből kellett gólt szerezni. Lambevszka (Naukovics) és Hmirova is hozzátette a magáét, így született meg a tizenhárom gólos, 31-18-as végeredmény.