5(2)
Hétméteresek: 4/4 Hétméteresek: 7/5
Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 6 perc
Piros lap: Dmitrijeva ütésért (28. perc)

A Poljenovától kapott két találattal indult a BL idei sorozata az ETO számára, a magyar kapura töréseket Szuszlina hárította. A negyedik perc elején Mravíková törte meg a jeget. A vendégek felállt fala rendre kifogott az ellenfélen, de a másik oldalon a hazaiak védelmének áttörése sem volt egyszerű feladat. Kovacsics második találatával aztán 5-2-ről 5-re zárkózott csapata, és a 12. percben már a vezetésért támadhattak a zöld-fehérek. Poljenovát Kovacsics igyekezett kiiktatni az orosz akciókból, míg a magyar támadásokba hol Dmitrijeva, hol pedig Vjahirjeva kívánt az előtérben beavatkozni.

Andrjusina betörésgólja után kétszer lerohanásból is eredményes tudott lenni a Zvezda, majd megint Andrjusina tette nehezebbé az ellenfél helyzetét (18. perc: 10-6). Amorim hamar megkapta már a második kétperces kiállítását is. A 26. percben Pálinger Kati helyére Víg Vivient helyezte Konkoly Csaba, talán abban bízva, hogy junior válogatottbeli társához, Kovacsics Anikóhoz hasonlóan ő is példát mutat az idősebb csapattagoknak, de a csere csak rövid életű volt. Dmitrijeva a szünet előtt nem sokkal ütésért, piros lappal volt kénytelen elhagyni a játékteret. A félidő előtt az időn túli hétméterest Szuszlina kifogta, így 14-11-es állással várhatták a csapatok a folytatást.

A fordulót követően a bizonytalankodó Vérten helyett Szegedi került játékba, Kovacsics pedig két perc erejéig kényszerből maradt távol attól. Mayer – beállítása után – gólt szerzett, de sajnos Vjahirjeváék sem tétlenkedtek (38. perc: 20-13). Konkoly vezetőedző gyorsan időkéréshez folyamodott, de a labdaeladások továbbra is folytatódtak (39. perc vége: 22-13). A támadásbeli tehetetlenség sem csökkent, Kovacsics újra hetest hibázott, miközben Poljenova keze ott sem remegett meg. A 49. percben Vjahirjeva ötödik góljával már tízzel vezetettek a csehoviak (29-19), és így a Rába-partiaknak egy már régen nem ismert szituációt kellett feldogozni magukban.

A Győr lassan teljesen belefásult a megváltoztathatatlanba, a küzdelemnek a minél kisebb gólkülönbségért a nyomát sem lehetett látni sem a mezőnyjátékosokon, sem pedig Pálingeren. Az orosz visszatámadásokkal már szinte nem is volt, ki visszaérjen, és segítse a magyar hálóőrt (33-22). Amorim és Vérten vezetésével aztán a végére némileg kiengedő ellenféllel szemben kezdte meg a hatalmas hátrány ledolgozását az ETO, és a végén 34-29-es vereséggel a tarsolyban térhet haza.

A Győri ETO a borzalmas kezdet után csak egy mielőbbi pozitív magához térésben bízhat, hiszen a jövő vasárnapi, hazai, Itxako elleni következő BL-csata előtt szerdán a Népligetben kell még egy nagyon komolynak ígérkező bajnokin is helytállnia.