Vendéggyőzelmek

2009. szeptember 6. 18:30

A bajnokság második fordulójának vasárnapi mérkőzései közül a DVSC a Fehérvár vendégeként háromgólos győzelmet aratott, Dunaújvárosban pedig az újonc Siófok nyert.

Kiállítások: 12 perc Kiállítások: 8 perc

Sótonyi László: Nagyon sok ki nem kényszerített hibánk volt, labdaeladás, technikai hiba, amelyekből az ellenfél könnyű gólokat tudott lőni. Nem tudtuk kihasználni a Debrecen bizonytalanságait az első negyven percben. Hazai pályán önbizalomban és fegyelemben sokkal többre lesz szükség, ha meccset akarunk nyerni. Nagyon egyéni volt a játékunk, nem azt csináltuk, amire készültünk, és ennek volt a következménye, hogy legyőzött bennünket egy jó erőkből álló DVSC.

Bakó Botond: Nehéz mérkőzésre számítottunk, s nem is csalódtunk. Tudtuk, hogy nagyon sok hibával fogunk játszani, hiszen a mi támadójátékunkban még nincs meg az összhang. Jó játékosaink vannak, de még nincs együtt a társaság megfelelő szinten, A legfontosabb, hogy a szívünk a helyén volt, s óriásit küzdöttünk.

Dunaújvárosi NKKSE - Siófok KC 31-32 (15-12)
Dunaújváros, Városi Sportcsarnok, 600 néző
Játékvezetők: Bujdosó Zoltán, Tomecskó Tamás
A Dunaújvárosi NKKSE gólszerzői: Balogh Beatrix 9(3), Gáspár Gabriella 5, Jókai Nóra 5(1), Takács Fruzsina 4, Ferling Bernadett 3, Sári Barbara 2, Takács Dusmáta 2, Nagy Ivett 1
A Siófok KC gólszerzői: Sterbik Andrea 10, Szepesi Ivett 5, Bloj Teodora 5(2), Vasas Edina 4, Valovics Nóra 3(1), Tóth Zsuzsanna 2, Kiss Olívia 2, Csuka Alexandra 1
Kiállítások: 12 ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/4 ill. 5/3

Tíz perccel a mérkőzés vége előtt megjósolni sem lehetett, hogy ki hagyhatja majd el győztesen a pályát (26-26). Jókai újabb kiállítása alatt meglógtak két góllal a siófokiak, akik közül Sterbik Annamária szórta a gólokat, ám miután kiegészültek az újvárosiak, Takács Dusmáta, valamint Gáspár találataival szinte pillanatok alatt egyenlíteni tudtak (29-29). Az utolsó három percben rendre a Siófok szerezte meg a vezetést, ám mikor tizenhárom másodperccel a meccs vége előtt a kilencedik gólját szerző Balogh újból egyenlíteni tudott, már-már úgy tűnt, hogy megosztoznak a csapatok a pontokon. Nem így történt, mert az utolsó másodpercben Valovics éles szögből leadott próbálkozása utat talált a hazai hálóba, így a végig izgalmas, de sok hibával tarkított mérkőzést a vendégeknek sikerült megnyernie 32-31-re.

Loki: Az első nehéz kirándulás