Fradi-fiaskó Vásárhelyen

2009. szeptember 5. 18:25

A hazai bajnokság második fordulójának szombati mérkőzései közül az FTC Hódmezővásárhelyen vendégeskedett, és egygólos félidei hátrány után végül kettővel kapott ki.

Kiállítások: 2 perc Kiállítások: 2 perc

A vásárhelyi női kézisek a felkészülés során egyszer kerültek szembe szombati ellenfelükkel, a fővárosi zöld-fehérekkel, az érdi torna fináléjában. Akkor az eredmény nem a Farkas-lányoknak kedvezett: Ferencváros–ASA-Consolis HNKC 37–30 (20–12), a vásárhelyi gólszerzők: Kudor 8, Fülöp 7, Ghionea 5, Wolf 4 (1), Koroknai 3, Sopronyi 2 (1), Antal 1. Pesszimistán (vagy realistán?) tovább sorolhatók azok a „tételek", melyek a szombati Fradi elleni bajnoki előtt nem a házigazdáknak kedveztek. A pontvadászatot 24–36-os vereséggel kezdték a Viharsarokban, a maródiak közül Wolf Alexandra még nem volt százszázalékos állapotban – a kézfejében lévő csonthártyagyulladás lassan gyógyul.

A szegény ember és az ág tipikus esete, de a sportban ilyenkor szokott előfordulni, hogy a többszörös „átokkal" megvert gárda valahonnan erőt merít, önmagának és az érte szorítóknak is bizonyít. Erre számítottak – és így történt! Fantasztikusan kezdett az ASA-Consolis: a hetedik percben Ghionea találatát követően már 6–2 állt az eredményjelzőn. Az időkérés is csak pillanatokra rendezte a vendégek sorait, a házigazdák – a közönség tapsától kísérve – növelték előnyüket és már öt volt közte (19. perc: 12–7). Ezt követően tizenhét perces hullámvölgybe került a Vásárhely, amit Elek Gábor tanítványai 10–3-ra nyertek és 17–15-re fordítottak.

Mielőtt nagyon megijedhettek volna, kiderült: a HNKC-nak van tartása, a lányok tudnak egymásért, az annyira óhajtott sikerért küzdeni. Kudor nagyszerűen mozgatta a csapatot és amikor kellett, lövésre vállalkozva a kaput is bevette, a 2008/2009-es gólkirálynőnek járó serleget a meccs előtt átvevő Sopronyival nem bírtak a zöld-fehérek, Abramovics remekül védett, Koroknai és Fülöp is kiválóan, gólerősen kézilabdázott. Így a mérleg annak ellenére átbillent újra a vásárhelyi oldalra, hogy a Baranyi, Szloska bíróduó egy szabályos gólt elvett Wolféktól (48. perc: 23–22). A végjáték izgalmasan alakult, a Ferencváros nem adta fel – Zácsik és Szucsánszki húzták csapatuk szekerét –, de amikor az ötvenkilencedik percben 30–28-ra váltott az eredményjelző, egyemberként ugrott talpra és ünnepelt a „látó népe". A mérkőzésből már csak két gól volt hátra, ez természetesen a végeredményen igen, a két együttes közti különbségen azonban már nem változtatott: 31–29.

A csabai fiaskót színvonalas mérkőzésen, sokáig emlékezetes, bravúros győzelemmel feledtette az ASA-Consolis HNKC.

Farkas József: A jó közönséghez jó játék párosult és így itthon tarthattuk a két bajnoki pontot.

Elek Gábor: Nagyon rossz kezdés után az összes lélektanilag fontos pillanatot elveszítettük, magunkat vertük meg.

Forrás: Imre Péter (Délmagyarország OnLine)

Váci NKSE - Hunnia KSK 34-24 (17-10)
Vác, városi sportcsarnok, 700 néző
Vezette: Kolarovszki Zoltán, Szabó Imre
A Váci NKSE gólszerzői: Tóth Tímea 10(6), Farkas Veronika 6, Vaszari Virág 5, Fehér Viktória 3, Temes Bernadett 3, Klivinyi Kinga 3, Gerstmár Szilvia 2, Uhrakova Lucia 2
A Hunnia KSK gólszerzői: Barna Éva 5, Németh Nedda 5(1), Selenka Szilvia 4(1), Kuprichenkova Olga 4(1), Forgács Judit 3, Tamás Krisztina 2, Nagy Izabella 1
Kiállítások: 6 ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/6 ill. 6/3

Veszprém Barabás KC - Mondi Békéscsabai ENK SE 23-25 (11-16)
Veszprém Aréna, 400 néző
Vezette: Hargitai I. Gábor, Markó Gábor
A Veszprém Barabás KC gólszerzői: Veszeli Judit 9(4), Ábrahám Szilvia 5, Weigel Zita 4, Gerstmár Renáta 4(3), Földes Kata 1
A Mondi Békéscsabai ENK SE gólszerzői: Nikolayenko Olha 6, Szekeres Klára 4(1), Rácz Emese 3, Kelemen Éva 3, Cifra Anita 3, Bódi Bernadett 3, Szögi Tímea 1(1), Tóth Katalin 1, Takács Bernadett 1
Kiállítások: 16 ill. 10 perc
Hétméteresek: 8/7 ill. 6/2
Az eredmény alakulása: 10. perc: 5-5, 15. p.: 6-9, 24. p.: 9-13, 44. p.: 17-19, 53. p.: 22-22.

Az újonc veszprémiek hazai bemutatkozására meglepően kevés szurkoló volt kíváncsi az ötezres Veszprém Arénában. A találkozó elején felváltva estek a gólok, a lila-fehérek támadásban kapkodtak, így nem tudtak előnyt szerezni a lelkes házigazdák ellen. A hazaiaknál a korábbi NB I-es gólkirálynő Veszeli Judit mellett az irányító Gertsmár és a beállós Ábrahám is hasznosan játszott, gólokat szerzett. Az első félidő második felében megnyugodtak a vendégek, így a félidő végére ötgólos előnyt szereztek.

Fordulás után nagyobb lendülettel kezdtek a hazaiak, míg a csabaiak kulcsjátékosai továbbra is több hibával, kapkodva játszottak. A veszprémiek fokozatosan megközelítették a vendégeket és az 53. percben egyenlítettek. A hajrában izgalmas volt a játék, a rutinosabb lila-fehérek nagy akarással küzdöttek és végül megszerezték a nagyon fontos két pontot.

Ezen a mérkőzésen a szerdainál mérsékeltebb teljesítményt nyújtottak a lila-fehérek, de a lényeg az volt, hogy győztesen tudták elhagyni a pályát.

Mátéfi Eszter: Mondtam a lányoknak, hogy egy újonc otthonában a második fordulóban mindig nehéz játszani. Nem tett jót a mieinknek a szünet, a hazaiak kiegyenlítettek, de a hajrában volt tartása a csapatnak és nagyon értékes két pontot szerzett.

Kiskunhalas NKSE-Bravotel - Győri Audi ETO KC 17-40 (8-24)
Kiskunhalas, Általános Művelődési Központ, 400 néző
Vezette: Árokszállási Zoltán, Janáky Csaba
A Kiskunhalas NKSE-Bravotel gólszerzői: Szarka 6, Virág 4, Karsai 3, Sipos 2, Rábai 1, Papp 1
A Győri Audi ETO KC gólszerzői: Vérten 7, Spiridon 6, Kovacsics 6/4, Amorim 4, Tóth 4/3, Tomori 3, Orbán 3, Szegedi 3, Mraviková 2, Hosszu 1, Deáki 1
Kiállítások: 2 ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/0 ill. 7/7
Az eredmény alakulása: 8. p.: 4-9. 22. p.: 6-16. 39. p.: 11-31. 48. p.: 15-35

Zsadányi Sándor: A győriek játéka egy másik dimenzió. Örülök, hogy közönségünk láthatta.
Konkoly Csaba: Már az első félidőben biztossá vált győzelmünk. Mind a dobott, mind a kapott gólok számával elégedett vagyok.