Visszavágtak a svédek

2009. augusztus 22. 15:06 © handball.hu

A junior Európa-bajnokság első mérkőzésének „visszavágóját” rendezték a hetedik helyért. A nyitányon a hollandok hét góllal nyertek a svédek ellen, most pedig az északiak győztek és szerezték meg ezzel az Eb jobb pozícióját.

Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 6 perc
Izgalmas és fordulatos első félidővel indult a hetedik helyért folyó csata a hollandok és a svédek között. Nem hiába, a svédek vissza szeretnének vágni az Eb első napján elszenvedett hétgólos vereségért, valamint a jobb helyezést is el szeretné csípni.

Az első néhány percben fej-fej mellett haladtak a csapatok, a holland oldalon pedig Kramer értékesítette rendre a kiharcolt büntetőket. Először Dafé góljával sikerült a svédeknek két góllal elhúzniuk a 14. percben (9-7), majd Olsson hetese a 22. percben már négygólos svéd vezetést jelentett (14-10). Ez az előny azonban hamar elolvadt, Moelker a 26. percre kiegyenlített (14-14). Az utolsó percekben azonban Enhörning és Jeppsson is lőtt egy-egy gólt, amellyel kialakult a félidei, 16-14-es eredmény.

A második félóra elején további nyomást gyakoroltak a svédek a hollandokra. Egymás után hat gólt lőttek majdnem nyolc perc alatt, s a holland oldalon egyszer sem sikerült betalálnia a játékosoknak (22-14). Ekkor kért időt a holland kapitány, s beküldte a pályára Lois Abbingh-ot, akinek a lövéseit nem tudta hatástalanítani egyik svéd kapus sem, ezért a nyolcgólos hátrányból a 46. percre ötgólos lett (25-20).

Ha ekkor tovább folytatják a hatásos zárásokat, eredményes lövéseket, felzárkózhattak volna a hollandok, de Dafé és a többiek gyors támadásai által a svédek nem engedték közelebb magukhoz ellenfelüket. Egészen az 52. percig, amikor az Emelie Westberg, Abbingh, Jongenelen hármas felcsillantotta az újabb reményeket (54. perc: 30-26). Hiába volt azonban minden, Dafé és Hagman csodás támadásaiból újabb gólok születtek és végül 36-29-re a svéd csapat nyerte a mérkőzést és az Európa-bajnoksá hetedik helyét.