A spanyolok várnak a franciákra

2009. augusztus 21. 14:19 © handball.hu

A junior Eb második győri helyosztóján a spanyolok egy félidő alatt kerültek 12-5-ös hátrányba, majd egyenlítettek, és ugyanezt hat gólról újra megismételve, hosszabbításban győzték le a hollandokat.

Győr, Magvassy Mihály Sportcsarnok, 800 néző
Játékvezetők: Crnojević, Kostecki-Radić (horvátok)
Kiállítások: 8 perc Kiállítások: 4 perc
A francia-svéd meccshez hasonló koreográfiával indult ez a megmérettetés is: a csapatok fej-fej mellet szórták az első találatokat, gyors támadásokat és visszarendeződéseket láthattunk. A spanyolok főként beállóból kapták a találatokat, ott nagyon foghíjas volt a védőfaluk (8. perc: 5-3). Snelder és Van Der Heijden vezetésével a hollandok nagyon okos játékot játszva, folyamatosan bizonytalanították el ellenfelüket (13. perc: 8-4). Egy 4-1-es sorozattal már tetemesebb előnyhöz jutottak a narancsosok, akik ekkor főként lerohanásokban jeleskedtek (17. perc: 12-5).

Amire viszont nem sokan számítottak volna, a következő szériával a spanyolok lovagoltak meg egy 6-0-s hullámot, így azonnal nyílt lett újra a találkozó. Ehhez nagy segítséget adott a kapujukban szépen teljesítő Guerra Perez, és a jobbszélső Gonzalez Alvarez is, akinek a negyedik gólja a 26. percben az egyenlítést hozta (13-13). A szünetig tartó időben viszont megbosszulta magát Herrero Lopez két kihagyott büntetője. Félidőben az állás: 15-13.

A pihenő után alig másfél perc elég volt a spanyoloknak az újabb egyenlő állás kiharcolásához. Snelder és Martinez véletlen összefejelése szerencsére nem járt komolyabb sérüléssel egyik fél részére sem. Az újabb holland fór kialakításában komoly szerepet vállalt Van Dorst kapus, akitől a ziccerek és a büntetők sem voltak biztonságban (45. perc: 21-17).

24-18-nál már nagyon közel keült Hollandia az újabb hétgólos fórhoz, de ezúttal a spanyolokat Chavez Hernandez mentette meg ettől, majd a kettős emberelőnyük segített. Az első félidei forgatókönyvhöz hasonló zajlott le újfent, 26-26-ra egyenlítettek a spanyolok alig több mint fél perccel a vége előtt, majd De Haze lövésére az utolsó másodpercekben Chavez Hernandez kontrázott. Jöhetett a hosszabbítás.

Az első öt percben egy holland és két spanyol gól esett, miközben utóbbi alakulat ügyesen kibekkelt egy emberhátrányt is.

28-30-ról aztán a második öt percben Hollandia egyenlített, 30-32-nél viszont már nem maradt idejük minderre. Spanyolország, a padlóról kétszer is felállva, hatalmas szívvel küzdve szerezte meg a lehetőséget az ötödik helyért csatázásra.

Az ötödik helyért Franciaországgal Spanyolország, míg a hetedikért Svédországgal Hollandia fog csatázni.