A franciák játszhatnak az 5. helyért

2009. augusztus 21. 12:02 © handball.hu

A junior Eb győri helyszínén a Franciaország – Svédország összecsapással megkezdődtek a helyosztók. Az ötödik-hatodik helyért pályára lépésért folyó harcban a félidőben egy góllal a franciák álltak jobban, és a végét is behúzták.

Győr, Magvassy Mihály Sportcsarnok, 200 néző
Játékvezetők: Mykolaitis, Sniurevicius (litvánok)
Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 8 perc
A mindössze kilenc fős svéd szurkolótábor már a kezdetek előtt mindent megtett azért, hogy csapatát feltüzelje. A magas játékosaik hatékonyan védekeztek, de a támadással – csakúgy, mint ellenfelüknek, nekik is meggyűlt a bajuk. A franciák a belső pozíciókból, míg a svédek sokszor egész a szélekig kijátszva érvényesítették helyzeteiket (13. perc: 5-5).

A gall együttes nagy tempót diktált, és ellenfele gyors lerohanásaival is rendre vissza tudott érkezni a kapuja elé (22. perc: 8-5). A svédek kapust cseréltek, és a taktikai elemeik is jobban kijöttek, így rövid idő alatt egyre zárkóztak (9-8), de a kimaradt sok-sok ziccer még mindig éreztette hatását, aminek ekkor sem voltak híján. Félidőben: 12-11.

A következő játékrész is elég szerencsétlenül startolt a skandinávoknak, akik szinte azonnal kettős emberhátrányba kerültek (33. perc: 15-11). A kiküzdött előnyükbe ügyesen kapaszkodtak Cisse-ék, és ahogy azt a meccs közben a kapusedzőjük megosztotta velünk, mindenképpen az elsőszámú hálóőrüket, Sonia Bonche-t jelölték volna a meccs legjobbjának maguk közül.

A 49. perc kezdetén meg kellett állítani a játékot, mert a svéd kapu előtt a pályaburkolat visszaragasztásra szorult, ezért balesetveszélyt jelentett, a rögtönzött szünet pedig nagyon jól jött a lányoknak. 24-17-nél már csak a viszonylag kis különbségű vereségben bízhattak a magukra nem igazán találó svédek, míg a francia csapat céltudatosan menetelve harcolta a lehetőséget, hogy címvédőként az Eb ötödik helyéért játszhasson. Végeredmény: 27-24.