Bravúros montenegrói fordítás

2009. augusztus 14. 16:58 © handball.hu

A szombathelyi helyszín nyitómeccsén a B-csoportban Montenegró találkozott Szlovákia nemzeti együttesével a junior Eb-n. A félidőben négy góllal még a szlovákok vezettek, ám a meccset a második játékrészben feltámadó montenegróiak nyerték.

Junior Európa-bajnokság, B-csoport, 1. forduló
Montenegró
24 (10)
Szlovákia
23 (14)
Szombathely, Aréna Savaria, 50 néző
Játékvezetők: van Dijk, Wijtenburg (hollandok)
Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 4 perc
A nagyobb irammal indító szlovákok már a kezdő sípszó után magukhoz akarták venni a kezdeményezést, ám a rossz kísérleteikre a túloldal gólokkal válaszolt. 3-1-nél tudatosabb építkezésbe kezdett a távoli lövésekre is bátrabban vállalkozó északi szomszédunk, és a tizedik percben kiegyenlített, majd rögvest át is vette a vezetést (11. perc: 5-6) a főként lerohanásokból eredményes ellenfelétől.

A montenegróiak láthatóan nem találták a megoldást, miként is lehetne gátat szabni a szlovák erőfölénynek, így a 19. percre már ötgólos hátrányba kerültek (6-11). Marko Ivanovic kapitány ekkor időt kért, a kapuba Vukcevicet küldte Tatar helyett, a hosszú percek óta tartó gólcsendjüket pedig Lazovic törte meg. A két csapat közt a félidőre négy találatnyi különbség maradt (10-14).

A második játékrészt emberhátrányban megkezdő Montenegró egy sokkal magabiztosabb csapat benyomását keltve tért vissza a pályára, és már a 35. percben esélye nyílt az egy gólra zárkózáshoz, amitől Medvedova kapus bravúrjai mentették meg a szlovák együttest. Knezevic és Lazovic azonban vezetésével azonban tovább folytatták a montenegróiak a harcot, melynek köszönhetően a 38. percre sikerült egyenlíteniük (16-16), a félidő közepére pedig Klikovac találatával átvették a vezetést (19-18), melyre utoljára 1-0-nál volt példa.

A szlovákok Dudova és Puskasova hathatós közbenjárásával rohantak az eredmény után, és a 57. percben újra egálra állt a meccs (22-22). A maradék kicsi időre jutott a feladat, hogy eldöntsék, az első félidőt hozó szlovákok, vagy a másodikban jeleskedő montenegróiak húzzák-e be a találkozóért járó két pontot. Markovic gólt szerzett, a szlovákok a kontránál ellépték a támadást, így ötven másodperccel a lefújás előtt az eggyel vezető Montenegró indulhatott az ellenfél kapuja felé. Knezevic hetedik találatára még Balogh válaszolt, de a győzelem így is a balkáni csapaté lett. Végeredmény: 24-23.