Mindenre képes volt a szív!

2009. március 13. 17:37 © handball.hu

Este hatórai kezdettel megláthattuk, mire ment a csupa fiatallal, és a hozzájuk a szívük által diktáltan visszatérő idősebb generációval felálló Dunaferr csapata hazai pályán a Pécs ellen. Győzelemre, hatalmas csatában!

Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 10 perc
A pécsiek ragadták magukhoz a vezetést a meccs elején, majd az ötödik percben 1-2-es vendégelőnynél már a második büntetőjükhöz jutottak. A kapuba Sirina Irina állt, és rögvest régi fényét csillogtatva nemcsak azt a hetest, hanem alig másfél percen belül a következőt is kifogta. A nyolcadik perc elején Gáspár is bevetésre indult.

A hazai csapat szívósan hajtva, minden kis labdacsenési lehetőségre vetődve küzdött, és hamar fordítani tudott (11. perc: 4-3). Nagyon sokat jelentett Sári Barbara kirobbanó formája, aki az első hét gólból ötöt tudhatott magáénak.

A 17. percben Oblisz Anita is pályára lépett, és a régiek közül már csak Kocsis maradt „avatatlan”. A pécsieket láthatóan összezavarta az újvárosi csarnokban rájuk váró fergeteges hangulat, és az elején biztosabb kezek is rendre megremegtek. A Kohász előnye négyre nőtt (25. perc: 10-6), ami főként azért volt megsüvegelendő, mert azt mindössze három játékos (Takács, Slakta és Sári) jegyezte. Emellett a kapuban rengeteg segítséget jelentett Győri személye.

Három perccel a félidő előtt aztán Kocsis futott be a játéktérre, melyet nagy ovációval fogadott a közönség. A szünetig még egy Gáspár- és egy Darányi-találat fért az időbe, így 11-8-as részeredménnyel várhatták az alakulatok a folytatást.

A pauza után Tamás nagyon gyorsan összehalászta a következő kétperces büntetését, ezzel komoly fejtörést okozott a csökkentett létszámmal támadni kényszerülő társainak. Gráner, Horváth és Weitner találatait követően egy büntetővel 12-11-nél kiegyenlíthetett volna a Pécs, ám a kaput ismét Sirina őrizte… Aztán két gyors gól labdaszerzésből, és máris 14-11-re az Újváros vezetett.

Sári követő emberfogással igyekezett a felezővonalon tartani Vasas Edinát. A baranyaiak távolabbi lövésekkel kísérleteztek, nem is nagyon tehettek mást a határozottan összeállt fallal szemben. A negyvenhatodik percben 17-13-ra vezetett a házigazda, Takács, Vadász és Erdősi szép lövéseivel.

Gulya Krisztina egymást követő két szép betörésével beálló pozícióból zárkózott együttese (19-17), majd Székely hétméterest értékesített, és így újra teljesen nyílttá vált a meccs végkimenetele. 20-18-nál az eddig a mai napon játékban nem is lévő Pisák Renáta hárította Székely soron következő büntetőjét (54. perc: 20-18).

Másfél perccel a vége előtt, 21-20-nál a Pécs támadhatott, és ekkor már tényleg csak az utolsó leheletnyi erők harcára kerülhetett sor. Gráner kiegyenlített, és maradt 36 másodperce a Dunaferrnek a csoda megvalósításához. Vasast kiállították, Sári Barbara pedig belőtte a sorsdöntő büntetőt. Tabajdi Ferenc is kétperces kiállítást kapott, a négy másodperc pedig már nem volt elég a pécsieknek az egyenlítéshez. Az időntúli szabaddobást pedig Gráner a védőfalba lőtte. Végeredmény: 22-21.