Nem végzetes vereség!

2009. február 21. 17:26 © handball.hu

A Győri ETO a román bajnok Oltchim otthonában harcolhatott a Bajnokok Ligája legjobb négy együttese közé kerüléséhez szükséges újabb pontokért. Hazai pályán az ellenfél azonban tudta hozni a kötelezőt.

Lecusanu sajnos jól muzsikált
Bajnokok Ligája, 2. középdöntő-csoport, 3. forduló
CS Oltchim Vâlcea
28 (16)
26 (14)
Vâlcea, 2500 néző
Játékvezetők: Nikolics, Sztojkovics (SRB)
Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 2 perc
A csata keménységét már az elején érezhettük: közel négy percre volt szükség a meccs első találatának megszerzéséhez, majd az első román gólra rákontrázó Spiridon után ismét Lecusanu talált be (6. perc: 2-1).

A védekezéssel hadilábon álló csapatoknak a 14. percben jött el először a lehetőség a másiktól kettővel ellépéshez. Ez a románoknak sikerült, melyet eggyel meg is toldottak (8-5). Az ETO-nál Pálinger büntetőt védett, Kovacsics - társai mellett - a gólgyártásból is kivette a részét, és 9-9-nél újabb ütemben folytatódott a harc. 12-9-nél mi örülhettünk: a négygólos román előny helyett a kétgólos magyar hátrány maradt, ám ebben a fontos pillanatban Görbicz hetes-lövése nem sikerült.

A félidő véghajrája után az újonc Pidpalova duplájának is köszönhetően 16-14-es kétgólos hátrányból várhatta az ETO a szünet után a mérkőzés folytatását.

A második játékrészben a román csapat talált előbb magára, majd Ardean-Elisei gólja után 19-15-nek már az ellenfél szurkolói tapsolhattak.

Egyre inkább nyilvánvalóvá vált, hogy Görbicz nélkül ezen a meccsen sem sokra menne alakulata: 21-19-nél már nyolc gólt tudhatott magáénak.

A 46. percben aztán a nem kevésszer labda mellé nyúló Pálinger Katalint Herr Orsolya váltotta. Az egyenlítéshez, zárkózáshoz szükséges helyzeteket viszont ész nélkül kihagyta a csapat.

Az 56. percbe fordulva 25-24-nél Görbicz labdát csent, és már mindjárt egált mutatott az eredményjelző, aztán jött Vérten labdaszerzése (25-26).

A fór megszerzéséhez azonban fejben nem tudott ott lenni a Győr. A kulcsfontosságú pillanatokban a végén csak Dinu villongott, és a győzelem megszerzése innen nem is volt nehéz a továbbra is sorozatosan elrontott passzok miatt. Végeredmény: 28-26.