Már nem rangadó

2009. január 28. 18:52

A Magyar Kupa nyolcaddöntőjének elhalasztott mérkőzésén a Dunaferr gárdája fogadta a bajnok Győri Audi ETO KC-t. A félidőben már kilenc góllal vezettek a vendégek, ebből az előnyből a végére nyolc maradt.

Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 4 perc
Pálinger Kati csupán elkezdte az edzéseket, az arcüreg-gyulladásából felépülő, egykori dunaújvárosi játékos nélkül érkezett tehát a címvédő.

Vendég gólokkal indult a találkozó, amelyekre az ötödik percben adott választ Laluska Eszter. Hamar kialakult az öt-hatgólos győri előny. Tilinger Tamara - akit a mérkőzés elején köszöntöttek a 2008-as esztendő legjobb junior játékosaként - mellett Laluska Eszter és Slakta Petra volt az újvárosi húzóember. A kapuban remek védéseivel tűnt ki Pisák Renáta. A második félidő elején már a kezdés után fél perccel kialakult a tízgólos különbség (11-21). Újból és újból heteseket hibázott a Dunaferr, ami jobban elbizonytalanította a játékosait. A vendégeknél Görbicz Anita mellett a Simona Spiridon helyére érkező Mayer Szabina játszott gólerősen. Ennek ellenére a negyvenhatodik perc után az ötvenegyedikben ért el újra találatot a vendégcsapat, míg ez idő alatt a hazai oldalon három gól született.

A mérkőzést megérdemelten nyerte meg a Győr, de minden dicséretet megérdemelnek a a dunaújvárosi játékosok, akik egy mérsékelt iramú és színvonalú összecsapáson egy jobb játékerőt képviselő csapat ellenében maradtak alul.

Imre Vilmos vezetőedző: Gratulálok a Győrnek a győzelméhez! Igyekeztem a pályán tartani a kulcsjátékosokat, annak ellenére, hogy végig hajtottak, elfáradtak. Mi lesz velünk? Jó lenne, ha tisztábban látnánk a helyzetet: szükség van-e a munkánkra, van-e jövője a csapatnak, vagy sem! Bízom abban, hogy megoldódik a sorsunk, hiszen az utolsó utáni pillanatban vagyunk!
Tilinger Tamara: Mindent megpróbáltunk tenni azért, hogy ne szaladjunk bele egy nagyarányú vereségbe. Úgy érzem, ez sikerült, méltó ellenfelei voltunk a Győrnek.
Laluska Eszter: Nagyon elfáradtunk, de igyekeztünk lépést tartani az ellenfelünkkel. Nem szabad most leengedni, hiszen szombaton következik a Békéscsaba elleni összecsapás, ahol ismét helyt kell állnunk, nincs mese!

Forrás: dferrhandball.eu

A negyeddöntők párosítása:
Újbuda TC - Fenstherm-Füzesabonyi SC
ASA-Consolis-HNKC - DVSC-Aquaticum
Vasas SC- Kiskunhalas NKSE
Budapest Bank-FTC - Győri Audi ETO KC

A negyeddöntők során a továbbjutás egyetlen mérkőzésen dől el, melyen az elsőként jelzett csapat a pályaválasztó. A hivatalosan kiírt játéknap 2009. február 18., a négyes döntő sorsolását február 24-én 11.00-kor, a rendezési jog elnyeréséért folyó licitálást pedig március 3-án 11.00-kor tartják.