Görbicz nélkül nem ment

2008. december 27. 16:35 © handball.hu

Dabason a Győri Audi ETO - Podravka Koprivnica találkozóval megkezdődött a Szabella-kupa. A nyitómeccsen meglepetésre a horvát együttes két góllal legyőzte a Rába-partiakat.

Kiállítások: 10 perc Kiállítások: 12 perc
A karácsonyi pihenő láthatóan nem jött jól a Bajnokok Lgájában sorsdöntő találkozókra készülő Audi ETO-nak. A Zdravko Zovko-vezette Podravka együttese a hosszabb utazás ellenére kipihentebben nyitotta a mérkőzést, és a hatodik perc végére már 1-5-ös vezetésre tett szert. Ez az erőtlen, a célszemélyig el sem jutó passzok, a megakadályozhatatlan horvát lerohanások és a nem túl megbízható kapusteljesítmény együttes eredménye volt.

A tizenkettedik percre aztán Vérten vezetésével lassan magára talált a csapat: Orsi az addigi hat találatból négyet jegyezhetett magának (6-7), de aztán egy Pasicsnik-duplával megint az ellenfél lépett meg. Dokicséknak szinte már nem is maradt olyan szög a kapu előtt, melyről ne ejtették volna át Pálinger fölött a labdát.

Mravíková negyedik gólja segítségével csapata átvette a vezetést (16-15), ám Tatariék fordítani tudtak, és hiába talált be még Mravíková, az már nem ért egyenlítést, mert a félidőt jelző sípszó után talált be. Félidőben: 18-19.

A második félidő eleje inkább szólt a bírói ítéletekről, mint a játékról. Mire kettős emberelőnybe került a Győr, már szinte azonna csökkent is a pályán lévő játékosállománya. A játékrész közepére Herr Anita találatával 25-24-re fordítottak a magyarok, maj nekiláttak volna előnyük növeléséhez, de már jött is a kettős emberhátrányos helyzet, amelyben harcolhattak minden egyes gólért.

A horvátok védelme 4-2-esre váltott, viszont Spiridon ellen ez nem sokat segített (53. perc: 31-28). Az utolsó öt percbe fordulva 31-31-nél egy újabb csört vehette kezdetét a pontokért, meglepetésre azonban mintha csak az egyik alakulat ismerte volna a kiélezett helyzetek megoldását. 33-34-nél az utolsó ETO-támadást Mravíková kihagyta, a túloldalon Zebics pedig nem tette meg ezt a szívességet az ellenfelüknek. Végeredmény: 33-35.

A mérkőzést követően Zdravko Zovko-val beszélgetttünk:
"Az Eb-t követően összesen hét napot töltöttünk együtt a csapattal, ebből négyet a regenerálódásra szántunk: fürdőztek, jakuzziban pihentek lányaim, és természetesen a karácsonyi pihenő sem maradhatott ki. A tornára három sérülttel érkeztünk, Todorovszka, Penezics és Ungureanu is felépülőfélben van. A Szabella-kupát gyakorlásra szánjuk a borzasztóan erős BL-küzdelmek előtt, így az esetleges győzelmek csak másodlagosak számunkra."

A nap második (s egyben befejező) mérkőzését 18 órakor rendezik. Itt a Ferencváros a Zsiga Gyula-vezette montenegrói Buducnost-tal csap majd össze.