1
Hétméteresek: 4/4 Hétméteresek: 7/6
Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 4 perc
A találkozó kimaradói: Ramona Maier, Paula Ungureanu (ROU), illetve Rehina Simkutye és Viktorija Tyimosenkova (UKR).

A románok Lecusanu, Manea és Neagu által a 13. percre már 10-6-os vezetésre tettek szert. Az ukránoknál habár az előző találkozó sztárja, Simkutye ezúttal kimaradt a csapatból, most is megvolt az emberük, aki a hátán vigye őket, Pidpalova. Az ő egyéni teljesítménye mellé becsatlakoztak fokozatosan a társai is, és a 23. percben már a románok aggódhattak a meccs sorsának alakulásáért (14-14), pláne hogy a hajrára már az ukrán együttes vezetett (16-17), melyet Vegeljuk góljával meg is tartott a szünetre (17-18).

A Voina-alakulat a pauza után mgához vette a kezdeményezést, és kevesebb, mint tíz perc alatt egy határozott iramú fordítást eszközölt (24-21), és mindent elkövetett annak érdekében, nehogy belefusson egy, a spanyolok elleni meccshez hasonló zakóba. A végső rohamra pedig már egy kellőképpen elfáradt ellenfél ellen indultak, mely lényegesen megkönnyítette dolgát a második félidőben bevetett, így pihentebb román játékosoknak, akik a végén 40-32-es győzemet arattak a szinte védelem nélkül lézengő ukrán válogatott felett.

A meccs legjobbjai:
Valentina Ardean-Elisei (ROU)
Anastasija Pidpalova (UKR)

Radu Voina: A tegnapi, Spanyolország elleni fiaskót követően óriási nyomás volt rajtunk, amely látszódott az első félidei játékunkon. Bár Ukrajna nagyon erős, iszonyúan akartuk a győzelmet, mert nagyon fontosak volt nekünk ezek a pontok. Köszönöm a játékosaimnak a hozzáállásukat.
Narcisa Lecusanu: Köszönöm társaimnak, hogy ennyire küzdöttek az elbukott mérkőzés után.

Leonyid Levtusenko: Gratulálok a román csapatnak, s kívánom nekik, hogy nyerjék meg maradék mérkőzéseiket. Ukrajna ma két eltérő félidőt játszott, a másodikban borzasztóan kézilabdáztunk. Mentálisan felőrlődtünk az olyan helyzeteknél, amikor négy román játékos ellenében sem sikerült gólt szereznünk.