Elődöntősök az oroszok

2008. december 10. 16:07 © handball.hu

Mai középdöntő mérkőzése után a legjobb négy közé került Oroszország válogatottja. A megfiatalított csapat a második félidőben szinte végig vezetett a meccs végére elfáradt horvátok ellen.

Piros lap: Muravjova

Orosz oldalon Marina Jirceva és Viktorija Zsilinszkajtye, horvát oldalon pedig Ivana Jelčić és Tihana Ambroš nem játszott a mai mérkőzésen.

Horvát találattal kezdődött a mérkőzés, azonban első félidő elején kevés gól született, így tíz perc után már kettővel, 4-2-re vezettek a Zovko-lányok. Az oroszok azonban elkapták a fonalat, Szuszlina is feljavult a kapuban, így egyre több lövést védett, s Poltorackajáék - Poljenova kihagyott büntetője ellenére - kiegyenlítettek. Sőt, néhány perccel később három gól volt az oroszok előnye, ezért Zdravko Zovko kapitány időt kért (19. p.: 8-5).

A rövid megbeszélés csupán arra volt elég, hogy a 24. percben Gaće 8-7-re zárkóztassa fel a horvátokat. Az oroszok ugyanis támadásban leengedtek, mellé, fölé, kapufára lőttek, Knezović is többet védett, Franićék próbálkozásainak útját pedig továbbra is Szuszlina változtatta meg. Fél perccel a vége előtt ismét egyre zárkóztak déli szomszédaink (11-10), majd az oroszok majdnem elszórakozták a félidő végét: elveszítették a labdát, de a horvátok távoli lövése Szuszlinának csemege volt közvetlen a sípszó előtt.

A második játékrészben néhány perc alatt eljutottak oda a horvátok, hogy egyenlíteni tudjanak, ám Szuszlina lába ismét jó helyen volt (34. perc: 12-11). Az oroszok egy-két góllal vezettek, ám mire a Penezić találata végre megtörte a jeget: a 38. percben kiegyenlített (14-14). Knezovićot Grubišić váltotta a kapuban, majd két perccel később - hosszú idő után - ismét vezetést szerezhettek volna a horvátok, azonban ismét Szuszlina volt jó helyen.

Ide-oda potyogtak a találatok, az egy-kétgólos orosz vezetés már szinte unalmassá vált, majd a 48. percben Poljenova találata által hosszú időt követően ismét plusz három lett (20-17), majd az átlövő ismétlésénél már négy (49. perc: 21-17). Ismét leálltak a nagytermetű oroszok, s az 55. percre Franić büntetője a kapufáról Szedojkina hátára, majd a kapuba pattant. Ezzel ismét mínusz kettőre zárkóztak a horvátok (22-20).

Az 57. percben Muravjeva megkapta harmadik kiállítását, így - már háromgólos hátrányban - emberelőnybe kerültek a horvátok. A két perc azonban csak egy apró gólt eredményezett, így végül az oroszok nyertek, és elsőként jutottak az Eb elődöntőjébe.