Újabb kör, újabb siker

2008. december 8. 15:43 © handball.hu

A Fehéroroszország - Horvátország találkozóval vette kezdetét Szkopjéban az Európa-bajnokság középdöntőköre, vagyis a csoport két sereghajtója küzdött meg egymással. A meccs az utóbbi nagyarányú győzelmét hozta.

Piros lap: Hajzsucice In.
A fehéroroszoknál Alesya Safonova és Hanna Paheryla, míg a horvátoknál Ivana Jelcic és Maja Zebic nem lett nevezve az összecsapásra. 1

A fehéroroszok Artsiukhovich vezetésével erősen bekezdtek az elején: 5-2, majd 11-6 volt az állás, mire a horvátok lassacskán magukhoz tértek. A félidő közepe előtt már 13-11-re zárkóztak, aztán átvették vezetést, és a félidő véghajrájára ötgólos előnnyel érkeztek (15-20), melyből a szünetre hármat tudtak megtartani.

Golubics a szünet után is folytatta addigi remeklését, és céltudatosan robogott a meccs legjobbja cím elnyeréséért, amiből természetesen csapata húzta a legnagyobb hasznot (37. perc: 20-27). A fehéroroszok katasztrofális védelmét látva egyáltalán nem lehetett csodálkozni azon, hogy a horvátok mennyire lazán jártak-keltek támadásban közöttük, ráadásul a lerohanásokkal szemben is földbe gyökereztek, így sorozatban kapták abból is a gólokat. Szerencsétlenségüket tetőzte, hogy Haizhutsite a harmadik negyedóra végén kipontozódott. A horvátok nyolc-tízgólos fórja úgy állandósult, hogy a végére már csak egy kérdésre várhattuk a választ: vajon megússza-e Fehéoroszoszág 50 kapott gól alatt. A válasz végül igen lett (35-43).

A mérkőzés legjobbjai:
Natallia Platanovich (BLR)
Jelena Grubisics (CRO)

Konsztancin Sarovarov: Mentálisan és fizikálisan is elfáradtunk. Az első félidőben még tartani tudtuk a lépést a horvátokkal, de aztán felőrlődtünk.

Zdravko Zovko: Kicsit magunk alatt voltunk a csoportküzdelmek során elszenvedett két vereség után, úgyhogy most nagyon jól jött ez a győzelem.