1
Hétméteresek: 3/3 Hétméteresek: 7/6
Kiállítások: 12 perc Kiállítások: 8 perc
A csoportdöntőre a dánok Maibritt Kviesgaardot és Lotte Griegelt nem nevezték, míg a románoknál Florentina Stanciu és Florica Oana Soit szoríthat a lelátóról társainak.

A két csapat kemény védekezéssel, és mögötte klasszis kapusteljesítménnyel felvértezve - Dinu és Mortensen - nézett egymással farkasszemet. A 17. percre skerült először egyik együttesnek némileg meglépni, ekkor Maier találatával 4-7-re mentek a románok. Alig egy percen belül aztán ez az előny mindössze egyre olvadt, majd a félidő hátralévő részében már nekik jött ki ha csak egy hajszálnyival is de jobban a lépés (13-10).

A pihenőt követően is úgy látszott, a dán akarat lesz a nagyobb: Nielsen, Fruelund és a társaik rendületlenül mentek előre, de a románok sem adták ingyen a bőrüket. Ardean-Elisei duplája indította a sort, és a félidő derekára a románok átvették a vezetést, és három gólra növelni is tudták azt. Egy balszerencsés védés után Ungureanu térde megsérült, így saját lábán még a pályát sem tudta elhagyni, de pár perc után már visszaülhetett a kispadra. Csapata dolgát közben kettős emberhátrány is nehezítette, a dánok pedig kihasználták azt (52. perc: 23-23). A további skandináv kísérlet pedig már csak az oroszlánbajusz húzogatása volt, pedig még a kapuslehozatalt is bevetették. Habár az utolsó román támadás már nem váltódott gólra, a végén mégis ők örülhettek a 25-27-es győzelemnek.

4. Franciaország 3 0 0 3 74-83 0

Jan Pytlick: Nagyszerű meccset láthattunk, amely hatalmas energiákat mozgósított. A vereség ellenére a csoport legjobb találkozóját most játszottuk. Amikor átvettük a vezetést, több hibát is elkövettünk, és nem tudtuk felvenni az iramot a románokkal, akik fantasztikus együttest alkotnak.

Radu Voina: Köszönöm kollégám dicsérő szavait. Nagyszerű a dán alakulat is, amelyet maximálisan tisztelünk. A legnehezebb csatát ma vívtuk, a győzelmet a csapatmunkának köszönhetjük. A csoportküzdelmeknek vége, holnap új fejezet kezdődik.

Narcisa Lecusanu: A ma megszerzett két pont iszonyú fontos lesz számunkra a továbbiakban. Dánia nagyszerű kézilabdázókkal rendelkezik, akik között számos sokat tapasztalt játékos is szerepel.