Négy román pont már biztos

2008. december 5. 17:41 © handball.hu

A Románia - Franciaország meccsel a mi csoportunk is megkezdte az Európa-bajnokság második körét. Habár az első percekbe belefért némi bizonytalanság, a románok gyorsan magukra találtak, és bebiztosították továbbjutásukat.

Kiállítások: 8 perc Kiállítások: 8 perc
A találkozóról román részről Florentina Stanciu és Anamaria Melinda Geiger, míg francia oldalról Stephanie Akoa Ntsama és Audrey Deroin maradt távol.

A francia kapuban Leynaud félelmetesen elkapta a meccs elején a ritmust, Dinu csak kulloghatott a nyomában. Társai is ügyesen semlegesítettek előtte, így a 9. percre már 1-4-re a franciák vezettek. Voina nekilátott átvariálni a támadósort, játékosai pedig egyre nagyobb magabiztossággal szálltak szembe a francia védőkkel. Átlövésben és balszélen is jót tett a rendeződés, a francia akciókat pedig sikerült vagy hosszúra nyújtani, vagy éppen elsiettetni. A 20. perce már Románia vezetett (10-9). A franciák mindent megtettek, hogy bepréseljék magukat - vagy legalábbis a labdát - a román kapuig, de az utolsó két-három perc rohamával nem tudtak mit kezdeni.

A pihenő után ugyanott folytatta Románia, ahol előtte abbahagyta: a 37. percre már 22-14-re vezetett, a franciák pedig tehetetlenül sodródtak csak az árral, és még szabálytalanságok árán sem tudták megfékezni a gólra töréseket. A hátralevő időben mindenki gépiesen tette a dolgát, és a nézőnek az az érzése támadt, hogy mindkét csapat kiegyezne a korábbi befejezéssel. A románok ezen a napon esélyt sem hagytak ellenfelüknek, hogy elhiggye magáról: ő is nyerhet, és ez az öntudatosságból fakadt önbizalom vezette őket a diadalra, mely egyben már a biztos utazást is jelenti számukra Ohridba.

A meccs legjobbjai:
Valentina Ardean-Elisei (ROU)
Marion Limal (FRA)

Radu Voina: Nagyon féltem a meccsről, hiszen a franciák fiatal átlagéletkoruk ellenére fantasztikusan jól kézilabdáznak. A védekezésünknek köszönhetjük a győzelmet. Azt vártuk, hogy ugyanazon a szinten játszunk, mint az első csoportmeccsünkön és ez sikerült is. Csapatként arattunk ma győzelmet.

Olivier Krumbholz: A meccs első negyedével elégedett vagyok, akkor jól működött a támadás és a védelem is. A második félidő már nehéz volt, és a játékvezetőkkel sem voltam elégedett ebben a periódusban.