DB Error: unknown errorSELECT DISTINCT h.id FROM hirek h LEFT JOIN hirek_kategoriak hk ON h.id = hk.hirek_id WHERE (h.torolt=0 OR 0) AND (hk.kategoriak_id=0 OR 1) AND (h.evil IS NULL OR h.evil=1) ORDER BY h.prioritasos DESC, h.datum DESC [nativecode=1 ** Can't create/write to file '/var/tmp/MYhMxxFM' (Errcode: 28 - No space left on device)] - PS_SELECT_ARTICLE_LIST Magabiztos magyar győzelem | handball.hu - kézilabda

Magabiztos magyar győzelem

2008. november 21. 17:49 © handball.hu

A magyar válogatott tizenkét góllal nyert az osztrákok ellen a Pannon-kupa első játéknapján. A másik mérkőzésén a horvátok tíz góllal verték a macedón válogatottat.

Bulath a válogatottban is bizonyított
Pannon-kupa, 1. forduló
33 (16)
Ausztria
21 (8)
Szombathely, Arena Savaria, 2000 néző
Játékvezetők: Baranowski, Lemanowicz (POL)
Piros lap: Szucsánszki (52. p.)
Eléggé gólszegényen kezdődött a találkozó: az első hat percben mindössze egy-egy találatig jutottak a csapatok. Görbicznél folytatódott az utóbbi idők büntetődobási bizonytalansága, Blazek egymás után a magyar klasszis két hétméteresét is hárította.

Ritkán akad arra példa, hogy alig tíz perc alatt már mindkét szövetségi kapitány kikérje az idejét. Lassacskán felébredtek lányaink, és nekiláttak bepótolni az addig elmaradt találatokat. Bulath nagy lelkesedéssel igyekezett megtenni minden tőle telhetőt, hogy meghálálja Imre Vilmosnak a bizalmat: találatai mellett a helyzetfelismerésben, és hasznos passzadásokban is jeleskedett.

A gyorsan kialakított öt-hatgólos előny alá már nem is adta válogatottunk, amely egy újabb lendületet véve Tomori negyedik találatával alig három perccel a félidő lefújása előtt már nyolccal vezetett (15-7). A mindössze három góllövőt számláló osztrák együttes 16-8-as hátrányból várhatta a szünet utáni folytatást.

A pihenőt követően két, saját szárnyait próbálgató alakulat nézett egymással farkasszemet. Az építkezésbe belefért a taktikai elemek, védekezési stratégiák gyakorlása, valamint a régi és új játékosok együttműködésének próbálgatása. A 47. percben az eredményjelzőn szereplő 26-15-ös állás egyértelműen mutatta, melyik csapat járhat előrébb ebben a folyamatban.

Scheffknecht és Engel immáron sokadszorra villogtatták tudásukat válogatott-szinten is, ám túl sok hiányposzt maradt mellettük. A szorosabb másodi játékész ellenére elmondható, hogy lányaink győzelmi esélyeit ezen a találkozón nem volt, mi megingassza. A végén egy tucatnyival több szerzett találattal bizonyította a magyar válogatott, hogy nemcsak az "első sorával" képes fölényes győzelmekre.

Az előző mérkőzésen:
Macedónia - Horvátország 27-37 (16-17)
Vezette: Dobrovits, Tájok
Macedónia: Naumoszka, Trenevszka (kapusok), Mecsevszka, Gocsevska 2, Gjorgjievszka 2, Mladenovszka 4, Todorovszka 1, Portjanko 7, Crvenkovszka, Pecevszka 4, Bajramovszka, Kresoja 3, Ilkova 1, Noveszka 3
Horvátország: Knezović, Jelčić (kapusok), Tatari 6, Kožnjak, Golubić 4, Ambroš, Gaće, Arslanagić 5, Pušić 2, Pavić 2, Horvat 3, Penezić 12, Franić, Lovrić 1, Zebić, Čop-Andesilić 1, Petković 1
Hétméteresek: 3/3; 1/1
Kiállítások: 4 perc; 10 perc