Nyert a Dunaferr

2008. október 26. 19:26

A női bajnokság 9. fordulójának zárómérkőzésén a Dunaferr a Pécs vendégeként hétgólos győzelmet aratott.

NBI. 9. forduló
Pikker-PTE-PEAC - Dunaferr NK 26-33 (18-18)
Pécs, Lauber Dezső Városi Sportcsarnok, 500 néző
Vezette: Dudás Tibor, Serfőző Zsolt
A Pikker-PTE-PEAC gólszerzői: Gráner Beáta 7, Weitner Nóra 7(6), Székely Katalin 4, Gogolák Edina 3, Vasas Edina 2, Darányi Dóra 2, Horváth Petra 1
A Dunaferr NK gólszerzői: Temes Bernadett 7(3), Vincze Melinda 7, Laluska Eszter 5, Tilinger Tamara 5(1), Azari Fruzsina 3, Tamás Krisztina 2, Szűcs Viktória 2, Balogh Barbara 1, Csuka Alexandra 1(1)
Kiállítások: 12 ill. 14 perc
Hétméteresek: 6/6 ill. 6/5

A magabiztos győzelem reményében utazott el ma Pécsre a Dunaferr NK nőikézilabda-csapata. Mivel Imre Vilmos csapatának mai ellenfele eddig csak két pontot szerzett a szezonban, így mindenképpen a mieink számítottak a mérkőzés esélyeseinek.

Ennek ellenére nagyon rosszul kezdte a meccset csapatunk, hiszen alig telt el három perc a találkozóból, mikor már négy gólnál jártak a házigazdák, azaz a mieink védelme mindennek volt nevezhető, csak acélosnak nem (4-1). A folytatásban azért elkezdett ébredezni a Dunaferr, s egy 6-3-as rohammal utol is érte ellenfelét, ám hiába a "feltámadás, a félidei szünetig nem sok örömre volt oka Imre Vilmos vezetőedzőnek.
A mieink védekezése ugyanis továbbra sem működött igazán jól, így a volt dunaújvárosi Gráner vezérletével ismét magához ragadta a kezdeményezést a hazai csapat, s tíz perccel a félidő vége előtt ismét három fával álltak jobban a rendkívül lelkes pécsiek (14-11). A véghajrára ismét összekapta magát a Dunaferr, s az utolsó tíz percben sikerült is kiegyenlítenie, de a szünetben így is alapos rendet kellett tennie a fejekben Imre Vilmosnak (18-18).

A második felvonást már teljesen más szemléletben kezdték a piros-fehérek, s ez nem csak a játék képén, hanem az eredményen is észrevehető volt. Végre nem csak támadásban, hanem védekezésben is voltak felvillanásai Temeséknek, így újabb tíz perc elteltével már a mieink álltak jobban három találattal (21-24).
Innen már nem is engedte ki a kezéből a meccset csapatunk, mely elsősorban védekezésben lépett előre az első félidőhöz képest, s ennek köszönhetően folyamatosan növelte előnyét. Tíz perccel a találkozó vége előtt már hét góllal álltak jobban a piros-fehérek, mint egyre inkább elfáradó vetélytársuk, s előnyüket a meccs végéig meg is őrizve, végül 33-26 arányban meg is nyerték a nehezen induló, de végül biztos Dunaferr-sikert hozó találkozót.

Forrás: Dunaújváros Online