Győri győzelem idegenben

2008. szeptember 9. 20:09 © handball.hu

A Vác otthonában kétgólos győzelmet aratott a bajnoki címvédő Győri ETO csapata az NB I. nyitó fordulójában. A hazai csapat a végén akár meglepetés döntetlent is elérhetett volna, de végül a vendégek voltak szerencsésebbek.

NB I., 1. forduló

Váci NKSE - Győri Audi ETO KC 25-27 (11-17)
Vác, Városi Sportcsarnok, 600 néző
Vezette: Ágnecz, Sipos

Vác: Juhász, Sipeki (kapusok), Orbán 5, Veszeli 5(3), Ábrahám 4, Farkas 4, Gerstmár 4(2), Schmidt 2, Bagócsi 1, Szilágyi.
Győr: Pálinger, Herr O. (kapusok), Hornyák 6, Mravíková 5, Spiridon 4, Tomori 4, Görbicz 4(3), Herr. A. 2, Mayer 1, Kovacsics 1(1), Vérten, Szölösi, Deáki, Szegedi.
Kiállítások: 12 perc, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 9/5, ill. 5/4.

Jól kezdett az ETO (3-7), de a váciak szívósan kapaszkodtak, 9-9 után úgy tűnt, hogy a félidő végére elődől a két pont sorsa. Ezt a váciak nem így gondolták, akik a második játékészben egy gólra is felzárkóztak. Fél perccel a vége előtt 25-27-nél hetest lőhetett a Vác, de Herr Orsolya védett és ezzel eldöntötte a mérkőzést, amely a vártnál szorosabb küzdelmet, de végül ETO-győzelmet hozott.

Konkoly Csaba (ETO): Jóval többet vártam a csapattól bátorságban. Azt gondoltam, hogy az első félidei hat gólos előnyre még ráteszünk a folytatásban, de nem az elképzeléseink szerint alakult a második félóra. Tévhit, hogy egycsapatos a bajnokság. Remélem hogy vasárnap, hazai közönség előtt jóval összeszedettebbek leszünk.

Kenyeres József (Vác): Egy komoly és értékes csata után majdnem sikerült egy más dimenzióban létező csapathoz felkapaszkodni. Több rutin esetén, ill. ha ebben a nagy csatában a végére nem fáradunk el, pontot is szerezhettünk volna. Mindenkivel elégedett vagyok, ha hasonlóan tudjuk folytatni, és kulcsembereink nem sérülnek meg, akkor sok jóra számíthatunk a továbbiakban!

Veszeli Judit (Vác): Úgy készültünk, hogy szeretnénk megszorítani a Győrt. Ha jobb a helyzetkihasználásunk, akkor döntetlen is lehetett volna. Védekezésünk nagyjából összeállt, néhány hibát viszont ki kell még javítanunk. Ha ez sikerül, akkor már nyerhetünk is következő hazai mérkőzésünkön a Fradi ellen.

A forduló zárómérkőzésére, a Dunaferr - Vasas találkozóra szerdán, 18 órakor kerül sor Dunaújvárosban. A találkozót a HunNet Média élőben közvetíti.