Útban a tornagyőzelem felé

2008. szeptember 6. 14:23 © handball.hu

A második játéknapon az első forduló két győztese, a Győri ETO és az Oltchim Vâlcea kezdte meg a maratoni meccsdömpinget a Kulcsár Anita Emléktornán. A zöld-fehérek végig vezetve hozták három gólos előnnyel ezt a meccset is.

Kulcsár Anita Emléktorna

Győri Audi ETO KC - CS Oltchim Rm. Vâlcea 29-26 (14-12)
Dunaújváros, Dunaferr Sportcsarnok
Az ETO gólszerzői: Mravíková 1, Szegedi 2, Szölösi 1, Görbicz 9/2, Bradeanu 4, Herr A. 3, Mayer 1, Hornyák 3, Spiridon 5
A Vâlcea gólszerzői: Tacalie 2, Puscasu 2, Gatzel 1/1, S.Luca 2, Maier 6/4, Meirosu 2, Manea 3, Szűcs 2, Borbás 3, Lecusanu 3/2
Hétméteresek: 3/2, ill. 8/7
Kiállítások: 6, ill. 4 perc

Az első játéknapon a Lada elleni mérkőzés elején már rögtön lesérülő rutinos Valeria Besére nem számíthatott az ETO ellen sem az Oltchim. Rimanic csapata sok hibával indult, és láthatóan Pálingerrel szemben sem tudtak megfelelő taktikát kidolgozni (12. perc: 7-3). Ramona Maier egymaga vette kezébe a feladatot, hogy csapata ne kerüljön vesztes helyzetbe. Szépen-lassan a többiek is beértek hozzá fejben, de hiába volt egyenlítési lehetőségük 12-11-nél több alkalommal is, az mind kihasználatlanul maradt. A félidő így a zöld-fehéreké lett.

Ami az első harminc percben nem sikerült, a szünet után villámgyorsan: 14-14-re egálra hozta az állást a Vâlcea. Görbicz és Spiridon klassis teljeítménye viszont hamar visszahozta a győri reményeket. Az ETO labdaszerzésekkel, gyors indításokkal kényszerítette megadásra ellefelét, és az 51. percben már 27-20-ra alakult a meccs. Pálinger mellett Herr Orsolya is játékesélyt kapott Konkoly Csabától, akinek alakulata a végére kiengedve is hozta a mérkőzést.