Hazai győzelmek születtek

2008. szeptember 6. 19:38 © handball.hu

Az NB I. nyitófordulójában a Nyíradony az újonc PTE-PEAC-ot, a Fehérép pedig a bennmaradt Kiskunhalast győzte le, s így két-két pontot szerzett mindkét hazai pályán játszó gárda.

Szikora jól védte a kaput
NB I., 1. forduló
Fehérép Alcoa FKC - Kiskunhalas NKSE 31-21 (15-9)
Székesfehérvár, Köfém Sportcsarnok, 700 néző
Vezette: B. Pech, Vágvölgyi
FKC: Đerić, Petróczi, Szikora (kapusok), Bernatavičiūtė 10(3), Vijūnaitė 7, Emberovics 4, Vaszari 3, Kamper 2, Kovács 2, Nikolić 2, Lévai 1, Kiss, Lelkes, Siti E. Vezetőedző: Sótonyi László
Kiskunhalas: Guiu (kapus), Valovics 5 (1), Rábai 4, Sterbik 3, Zámbó 2, Tóth 2, Kósa 2, Sipos 1, Takács 1, Szarka 1, Micskó. Vezetőedző: Zsadányi Sándor
Hétméteresek: 3/5 (Bernatavičiūtė és Kamper hagyta ki); 1/1
Kiállítás: 6 perc, illetve 16 perc (Piros lap: Takács)
Az eredmény alakulása: 5. perc: 2-1, 10. perc: 4-2, 15. perc: 9-4, 20. perc: 11-6, 25. perc: 13-8; 35. perc: 20-12, 40. perc: 20-15, 45. perc: 24-16, 50. perc: 26-18, 55. perc: 28-18.

Már a találkozó elején a Kristina Trishchukot nélkülöző fehérváriak ragadták magukhoz az irányítást, a Kiskunhalas csupán a hatodik percig tudta megtorolni a hazaiak hibáit. Az első félidőben Bernataviciutét képtelenek voltak tartani a vendégek, és Emberovics Míra is elemében volt, azonban sem Djeric, sem pedig a helyére álló Petróczi Viktória sem brillírozott a ketrec előtt. A szervezett védekezés ellenszerét nem találta a Halas, így nem csoda, hogy az első félidőben csupán kilenc gólig jutott az NKSE. A Sótonyi-csapat még a sok hiba ellenére is eredményesen kézilabdázott, s a szünetre hatgólos előnyre tett szert.

A második játékrészben továbbra is a fehérváriak játszottak fölényben, s amikor már biztossá vált a vezetés – állandósulni látszott a nyolcgólos differencia – Szikora Melinda állt a kapuba. A 19 éves hálóőr remekelt korábbi csapata ellen, így a támadások alkalmával azon gondolkodhattak Kamperék, vajon mikor érik el a tíz találatos különbséget... Guiut azonban egy hosszú időszakban naggyá tette az Alcoa, Nikolic és Vaszari is rontottak ziccert. A fehérvári győzelem azért nem forgott veszélyben, a hajrában már 12 is volt közte, de a végén meg kellett elégedni a „mócsinggal”. A Fehérép-Alcoa FKC 31-21-re nyert, s az idei első bajnoki diadalt úgy köszönte meg publikum, hogy állva tapsolt.

Sótonyi László, az FKC vezetőedzője: „Érezhető volt, hogy ez egy tipikus szezon kezdeti mérkőzés, ahol az általam elképzelt taktikákból sok mindent viszontláttam. Továbbra is voltak olyan szünetek a meccsen, ami egy jobb csapat ellen nem megengedhetőek, voltak a támadásban rövidzárlatok, és a helyzetkihasználással sem voltam elégedett. A huszonegy gólos kapott gól még úgy is nagyon elfogadható, hogy igazából csak Szikora Melindának volt jó kapusteljesítménye, így a védekezésünkkel elégedett vagyok. A bajnokság első mérkőzésének jó volt.”

Siti Eszter, az FKC csapatkapitánya: „Úgy érzem, hogy jól kezdtük a meccset, és ezt sikeresen szinten tudtuk tartani a végéig. Ma mindenki hozzá tudott tenni valami plusz dolgot a jó végeredmény eléréséhez. Amit játszani akartunk, az nagyjából megvalósult, igaz néha egyszer-egyszer megzavarodtunk, de alapvetően feltaláltuk magunkat. Sajnos voltak kis szünetek, de ez első meccsnek szerintem tökéletes volt.”

Tajtavill-Nyíradony - Pikker-PTE-PEAC 31-23 (16-10)
Nyíradony, Harangi Imre Rendezvénycsarnok
Vezette: Dudás, Serfőző
Nyíradony: Király - Flaska 3, Sopronyi 10(2), Kudor 7, Gulyás 1, Pádár 2, Sütő E. 1. Cserék: Lajtos (kapus), Szamosi A. 2, Schuch 2, Sütő M. 1, Szűcs N. 1, Szamosi L. 1, Varsányi.
PEAC: Víg - Gráner 1, Weitner 5(4), Vasas 4, Székely 6, Gulya, Horváth P. 1. Cserék: Darányi 4, Gogolák 2. Tóth B., Stier.