Ezúttal plusz 21 az ETO-nak

2008. augusztus 31. 9:44 © handball.hu

A Szabella-kupa második játéknapjának első találkozóján a horvát Tvin Trgocentar együttese nézett igencsak kevés sikerrel farkasszemet az ETO-val. A győriek a tegnapi kilencgólos siker után most huszoneggyel verték ellenfelüket.

Szabella-kupa

Győri Audi ETO KC – Tvin Trgocentar 38-17 (20-9)
Győr, Magvassy Mihály Sportcsarnok
Vezette: Bonifer, Oláh
Az ETO gólszerzői: Tomori 2, Deáki 4/1, Hornyák 4, Herr A. 8/2, Szegedi 1, Szölösi 4, Kovacsics 5/2, Mravíková 5, Spiridon 1, Mayer 1, Kisfaludy 2/1, Horváth 1
A Tvin gólszerzői: Batelka 2, Premuzsics 2/1, Vidak 1, Roncsevics 1, Malek 1, Milanovics 1, Poljak 3/2, Tarle 6
Hétméteresek: 8/6, ill. 4/3
Kiállítások: 8, ill. 12 perc

Nem tudni, a korai kezdési időpont, vagy egyéb lehetett negatív hatással a játékosokra, de ez a mérkőzés sem tűnt nagyobb izgalmakat tartogatónak, mint a tegnapiak. A sokat hibázó ETO úgy hozta stabilan 7-1-re az első tíz percet, hogy az egyetlen horvát gól büntetőből született. A minél hatékonyabb védekezést gyakorló győriek többször követtek el hibákat a játék ezen elemében, és az így kapott két-kétperces emberelőnyüket esetenként már gólra tudta fordítani az ellenfél.

Tarle, csakúgy, mint a Lada ellen, ezúttal is csapata egyik leginkább célratörő játékosa volt. Az ETO fiataljai közül Herr Anita rögtön a meccs gólkirálynői címéért szállt versenybe, legfőbb vetélytársává pedig Mravíková avanzsálódott. A Tvinnél egyedül a vezetőedző tűnt ki harcosságával, aki a félidő nagy részét hangos reklamálással töltötte, ahelyett, hogy együttesét látta volna el jótanácsokkal.

A második játékrészben újabb győri tinédzserek éltek a lehetőséggel: Szölösi és Deáki és Kovacsics váltották gólokra a helyzeteket, és Herr Anita sem tétlenkedett. Magas maradt viszont az eladott labdák száma, ami nem egyszer Oguntoye rossz indításainak a következmény volt.

Konkoly Csaba pálya széléről bekiabált utasításait a lányok a tervezettek szerint kivitelezték, ebben nagy segítséget jelentett a horvátok tanácstalansága. A Győr edzői pedig a végjátékra már nyugodtan bízták a találkozó alakulását százszázalékosan az új generációra. Szölösi következő szép átejtés-góljával pedig az utolsó percre már húsz volt a két csapat közti különbség (37-17), és ez még eggyel toldódott.

Fontos információ a kupára délután (is) kilátogatni készülőknek: a két találkozó kezdési időpontja fél-fél órával későbbre halasztódott, így a Dunaferr NK – Tvin Trgocentar meccs 17.30-kor, míg a Győri Audi ETO KCHK Lada Togliatti összecsapás 19.30-kor kezdődik.