Kilencgólos ETO-győzelem

2008. augusztus 30. 17:51 © handball.hu

A hazai bajnokság és a Magyar Kupa első két helyezettje mérkőzött meg egymással a Szabella-kupa második találkozóján. A nyáron jelentősebb változáson átesett Dunaferren könnyedén átlépett a házigazda Győri ETO.

Szabella-kupa

Győri Audi ETO KCDunaferr NK 35-26 (17-15)
Győr, Magvassy Mihály Sportcsarnok
Vezette: Oláh, Bonifert
Az ETO gólszerzői: Tomori 6, Deáki 7/1, Hornyák 1, Herr A. 5, Szegedi 3, Szölösi 1, Kovacsics 4/2, Mravíková 2, Spiridon 4, Mayer 1, Horváth 1
A Dunaferr gólszerzői: Balogh 5, Tamás 1, Azari 2, Tilinger 1, Laluska 2/1, Slakta 1, Vincze 12/4, Temes 2
Hétméteresek: 3/3, ill. 8/5
Kiállítások: 10, ill. 14 perc

Foghíjas csapatokkal és lelátókkal vette kezdetét a mérkőzés. Az olimpiai negyedik helyezett magyar válogatott több tagja megérdemelt pihenése miatt nem lépett pályára, és hasonló okok miatt maradt távol Aurelia Bradeanu is.

Knezovics biztos védéseivel a Dunaferr hiába kényszerült már a meccs elején kettős emberhátrányba, annyira neki jött ki a lépés, hogy előnyhöz is jutott (11. perc: 4-5). Herr Anita, Tomori és Kovacsics találataira a túloldalon is érkeztek a válaszok, zömében Vincze és Balogh jóvoltából. Az ETO a megfelelő pillanatban résen tudott lenni, és elég volt egy kis kihagyás is az ellenfél részéről, és már hárommal megléptek a győriek (28. perc: 16-13).

Az első játékrész nagyobb részét emberhátrányban töltő Dunaújváros a másodiknak is csökkentett létszámmal indult neki. A győriek fiataljai jobban felpörögve ötre növelték előnyüket (35. perc: 20-15), köszönhetően annak, hogy a kisarkított szituációkban higgadtabban oldották meg a feladatot. A vendégcsapat védekezése, akárhogy is próbálkozott, nem akart összeállni, és az üresen maradt réseknél parádés átlövés-gólok születtek.

Az 50. percben az utolsó olyan ETO-játékos (Horváth Bernadett) is megszerezte első találatát, aki eddig még nem talált be Knezovics kapujába. Az utolsó szakaszra már két kellőképpen elfáradt együttes veselkedett egymásnak a záró sípszót várva. Vincze a tizenkettedik gólját is meglőtte, ami önmagában szép teljesítmény, de sajnos társai kevésbé tették jól a dolgukat. A végén kilencgólos győzelemnek örülhetett a csekély lélekszámú publikum.