Lehengerlő győzelem

2008. július 24. 20:07

Középdöntőbe jutott a magyar junior válogatott a macedóniai világbajnokságon. Csapatunk ezúttal Szlovénia ellen kilenc góllal, fantasztikus teljesítménnyel győzött.

XVI. Junior világbajnokság, Macedónia
A-csoport, 4. játéknap

Szlovénia - Magyarország 24-33 (12-16)
Szkopje, Kale Csarnok, 100 néző
Vezette: Andersen, Sødal (NOR)

Szlovénia góllövői: Šoberl, Čolič (kapusok), Vidic 10(6), Krhlikar 5, Toplak 2, Varlec 2, Mavsar 2, Koren 2(1), Videnič 1, Jankovič, Gregorc, Filipovič, Prapotnik
Magyarország: Víg, Futaki (kapusok), Tamás 7, Kovacsics 7(3), Hornyák 6, Léránt 4, Szölösi 3, Dajka 2, Horváth 2, Deáki 2, Gulya, Turcsányi, Kisfaludy, Drávai
Hétméteresek: 7/8; 3/3
Kiállítások: 2 perc; 14 perc
A mérkőzés: 5. p.: 3-1, 10. p.: 5-4, 15. p.: 8-5, 19. p.: 9-9, 23. p.: 10-13, 27. p.: 10-14, 29. p.: 11-16, félidő: 12-16; 34. p.: 12-18, 36. p.: 14-20, 40. p.: 15-20, 44. p.: 17-24, 48. p.: 20-25, 51. p.: 20-28, 54. p.: 21-30, 57. p.: 22-31

A mérkőzésen Fehér Viktória maradt ki a magyarok keretéből.

Magyarország elsőként jutott tovább az A-csoportból a középdöntőbe, öt pontot szerezve az eddigi három mérkőzésen. Szlovénia az első tizenöt percben jól játszott, ám az első félidő vége rémesen sikerült.

Már három góllal vezettek a szlovének, mikor az ötödik percben betaláltak a magyar lányok. A kapus Neja Šoberl segítségével tartotta magát az ellenfél, ám 10-9-es vezetés után sok hibával játszottak, miközben a magyarok négygólos előnyre tettek szert, és ezt meg is tartották a félidő végéig.

A második félidőben rutinos magyar csapatot láthatott a nézősereg a pályán: nem siettek, fokozatosan növelték előnyüket, és tudták, mit kell csinálniuk egészen a találkozó végéig. Szlovéniának így esélye sem maradt arra, hogy a legjobb tizenkettő közé jusson.

Marta Bon, a szlovének szövetségi kapitánya: "Elmaradunk a várakozástól, de sok sérülés hátráltat minket. Négy kulcsjátékosunk el sem tudott jönni. Sem támadásban, sem védekezésben nem játszottunk jól, de ez a vb mindenképpen nagyon jó tapasztalat a lányoknak."

Róth Kálmán, a magyarok szövetségi kapitánya: "Nem gondoltuk, hogy ennyire könnyen nyerünk, mert a lányok nagyon kimerültek a tegnapi, Románia elleni mérkőzés után. Ám a hosszú és jó felkészülés meghozta gyümölcsét. Nagyon büszke vagyok erre a győzelemre, amely igazán pompás egy öt európai csapatból álló csoportban."

A csoport másik mérkőzésén
Németország - Izland 23-24 (13-11)

Újabb meglepetést szerzett az izlandi csapat: ezúttal legyőzte az eddig százszázalékos németeket, és így felbolygatta a csoportot. Ugyanis még mindig nem lehet pontosan tudni, ki jut a középdöntőbe. Kivétel ez alól a magyar válogatott, amely Szlovénia elleni győzelmével biztosan továbbjutott.