Egál az utolsó hazai felkészülésin

2008. július 18. 17:21 © handball.hu

Az olimpiai felkészülés részeként a szerdai kolozsvári meccs után ma újra Romániával nézett szembe a magyar válogatott. Az ötkarikás játékok előtti utolsó hazai találkozón mindössze egy döntetlent sikerült kiharcolni lányainknak.

MagyarországRománia 28-28 (13-15)
Felkészülési mérkőzés, Nyíregyháza, Bujtosi Szabadidő Csarnok, 3500 néző
Vezette: B. Pech, Vágvölgyi
Magyarország gólszerzői: Vérten 2, Tomori 2, Bódi 4, Hornyák 2, Görbicz 12/5, Kovacsicz 1, Szűcs 5
Románia gólszerzői: Maier 1, Barsan 1, Lungu 1, Olteanu 1, Neagu 2, Bradeanu 4, Stanca 1, Ardean-Elisei 3/1, Meirosu 3, Senocico 9/6, Lecusanu 1
Hétméteresek: 6/5, ill. 7/7
Kiállítások: 0, ill. 8 perc

A szerdai kolozsvári találkozón 27-25-ös román siker született, mely után bizakodva vártuk a folytatást.

A kezdő percek alapján úgy tűnt, csak egyetlen dologban lesz egyezés a két nappal ezelőtti meccshez képest: a vendégek veszik kezükbe az irányítást, és lépnek meg ellenfelüktől. Ardean-Elisei és Stanca villanásai után már a háromgólos vezetésért támadhatott a román csapat, ám szerencsére ez a helyzet kimaradt, és Kovacsicz megszerezte az első találatunkat. Ez viszont még nem volt elég a vendégek lendületének letöréséhez, ők tovább folytatták a sorozatot (a 7. percben 1-5, majd a tizedikben 2-8). Ennek Pálinger korai kiválása, és a Herr Orsit nem túlságosan nagy sikerrel segítő védőfal is az okozója volt.

A helyiek biztatásának hatására az ex-debreceni Szűcs egyre jobban felpörgött, Görbicz pedig szokásához híven hozta formáját, így szépen-lassan behozható közelségbe olvadt a román fór (23. perc: 9-12). Az ellenfél védekezésben megint bekeményített: lányaink rengeteget dolgozva harcoltak meg a találatokért, melyek a félidőt jelző sípszó előtt egymás után Szűcs remek befejezésének eredményei. A szünetre így kétgólos hátránnyal vonult csapatunk.

Görbicz Anita bombáira a fordulót követően még a világklasszis Dinu sem találta az ellenszert, majd a kapuscserét követően Hornyák adott leckét Paslarunak, így a 34. perc végére kiegyenlített a magyar válogatott (16-16). A találkozó során a vezetés első alkalommal történő megszerzéséhez azonban még újabb öt percre, és Tomori Zsuzsára volt szükség (18-17). A románok egyre inkább eldurvuló védőteljesítményét a játékvezető hölgyek kétperces büntetésekkel próbálták kordában tartani ezen a folyamatosan gyorsuló iramú mérkőzésen.

Neagu padlón maradására egy egészen sajátos jelzéssel akarta Tadici mester felhívni a figyelmet: játszi könnyedséggel besétált a pályára. Ám míg ez a produkciója két nappal korábban mindössze egy sárgalapot ért, ezúttal kétperces kiállításnál olcsóbban nem úszhatta meg. A jobbszélen a második játékrész nagy részében lehetőséget kapó Bódi már negyedik gólját lőtte, míg Görbe lövőkedve mindannyiunk nagy örömére a tizedik után sem csökkent, miközben Bradeanu egyáltalán nem kímélte klubtársait. Kevesebb, mint másfél perccel a vége előtt még egálra állt a csata, és ezt követően már egyik válogatott sem vette be a másik hálóját, így maradt a 28-28.

Görbicz: pénteken nyerünk!
Az idei mérleg: 2-0