Döntőbe jutottak a magyarok

2008. július 12. 23:10

A magyar főiskolai válogatott sikeresen vette az utolsó előtti akadályt: Románia elleni kétgólos győzelmével bejutott a világbajnokság döntőjébe.

19. Főiskolai világbajnokság, Olaszország
elődöntő

Románia - Magyarország 30-32 (13-18)
400 néző
Vezette: Kot, Judcsic (BLR)
Románia: Smedescu, Teodorescu (kapusok), Moldovan 11, Crap 4, Manea 3, J. Luca 3, Diniş Vîrtic 2, Cioaric 2, Geiger 2, Vădineanu 1, Puşcaşu 1, Gherman 1, Parashiv, Coadalata
Magyarország: Király, Hoffmann (kapusok), Sopronyi 8, Balogh 7, Temes 7, Laluska 3, Csáki 3, Soós 2, Balog 1, Kudor 1, Vaszari, Szekeres, Herr, Kovács
Hétméteresek: 8/11; 2/3
Kiállítások: 6 perc; 10 perc

A magyar főiskolai válogatott nagyon magabiztos játékkal megnyerte az elődöntőt Románia ellen az Olaszországban rendezett 19. Főiskolai világbajnokságon. Szinte végig náluk volt az előny az egész meccs folyamán, csak a 9. percben fordult elő, hogy a románok vezettek egy góllal (5-4). Azután csak a magyarok akarata érvényesült a pályán.

A 15. percben újra fordítottak, 10-8-ra vezettek a lányok, akik innentől kezdve más fokozatra kapcsoltak, és állva hagyták a nagynevű játékosokból álló ellenfelet. A 24. percben így már nyolc gólra duzzadt az előny, ami már-már megalázó (8-16).

Ioan Băban, a románok szövetségi kapitánya mindent kipróbált, hogy életben tartsa reményeiket,. Az első félidő hajrájában szinte fél csapatát lecserélte, a friss játékosok új lendületet hoztak, és sikerült is lefaragniuk tetemes hátrányukból. Mindezek ellenére a magyar gárda nagy előnnyel zárta az első félidőt (13-18).

A második felvonásban a románok új erőre kaptak, nekirohantak a mieinknek, és a félidő derekán már csak egy gól volt Sopronyiék előnye (43. perc: 20-21). De nem ijedtek meg, és igazi csapatjátékot bemutatva újra elhúztak, ötlépésnyi távolságot tartva az ellenféllel szemben (52. perc: 24-29).

A mérkőzés vége felé a románok minden erejüket bevetve újra megközelítettek bennünket. Az utolsó három percben egy gól volt az előnyünk, amikor megint hétmétereshez jutottak, ám Clara Vădineanu, aki egyébként nagyon jó büntető-végrehajtó, kihagyta a kihagyhatatlant. A magyar lányok gyors akciógóllal válaszoltak, így lett újra kettő az előnyük. Már csak húsz másodperc volt hátra a mérkőzésből, amikor mindkét csapat lőtt egy-egy gólt, és így kialakult a végeredmény: Románia - Magyarország 30-32.

A másik elődöntőben
Szerbia - Törökország 29-40 (15-24)

A főiskolai világbajnokság döntőjét vasárnap 15 órakor rendezik. A magyarok ellenfele Törökország válogatottja lesz.

Forrás: HCM Nagybánya