Nagy csaták a döntőkért

2008. április 19. 17:59

Tizenkét csapat verseng azért, hogy bejussanak a három európai sorozat, az EHF- és Challenge-kupa, valamint a KEK döntőjébe. Köztük van a Dunaferr is, ám Ferlingék csak vasárnap lépnek pályára a Sport1 kameráinak jelenlétében.

Európai kupahétvége, elődöntők

KEK
AKABA Bera Bera (ESP) - CS Rulmentul Urban (ROU) 28-27 (12-14)
San Sebastian, 1000 néző
Vezette: Hagen, Hallberg (SWE)
Bera Bera: Aisa, Bouveret (kapusok), Rubio 3, Petrinja, Valverde 2, Pinedo 6, Garmendia 5, Lopez 1, Tervel 4, Aguirre 3, Krnič, Puche, Sanroman 2, Ziarsolo 2
Rulmentul: Szpirova, Munteanu (kapusok), Damian 1, Vintilă 1, Barcan 1, Niculae 6, Neagu 8, Molfea, Chung, Woo 4, Gogârlă 3, Alexandrescu 1, Şorodoc 2, De Sousa

A San Sebastianban vívott mérkőzés egy gyors Neagu-góllal indult, melyre azonban négy spanyol találat volt a válasz. Azonban a brassói Cristinák nem hagyták abban a dolgokat, Neagu és Niculae góljaival hamarosan már csak egy volt a különbség. A csekély hátrányt azonban a 15. percre sikerült ledolgozni a vendégeknek, sőt, a jobbszélső újabb találatával újra vezetett a Rulmentul.

A 20. percre pedig Aneta Barcan góljával már kettő volt Mariana Târcă együttesének előnye. Az előny megtartásához Woo utolsó percekben lőtt két gólja is hozzájárult, azonban a koreai szélső az egyiknél megsérült, és a folytatásban pályára sem tudott lépni.

A második félidőben egy sok hibával tarkított mérkőzést láthatott a közönség, ebben a szakaszban csak a brassóiak kapusa, Natalia Szpirova villogott. Az orosz hálóőr két hetest is megfogott, emellett mindig a helyén volt. A mezőnyjátékosok azonban nem tudtak felnőni melléje, rengeteg hibájuk mellé sorozatos kiállításokat is szereztek. A félidő közepén hármas román kiállítás is volt, melynek az eredményjelzőn is meglett a következményte: a 47. percben az Akaba Bera-Bera ismét átvette a vezetést.

A 2007–2008-as idényben eddig veretlen brassói csapat azonban nem adta fel, és az utolsó tíz percben mindent megpróbáltak a fordítás érdekében. Mariana Târcă nyitott védekezést kért, amelynek eredménye két labdaszerzés is volt. Míg azonban az elsőnél Cristina Niculae mellé lőtt, addig a második alkalommal kegyetlenül a hosszú sarokba bombázott.

A vége előtt egy perccel 27-27 szerepelt az eredményjelzőn, viszont a labda a hazai csapatnál volt, és a spanyolok góllal fejezték be hosszú támadásukat. A veretlenségét elvesztő Rulmentulnak az április 26-i visszavágón lesz esélye kijavítani a hibát és bejutni a KEK döntőjébe.

Forrás: prosport.ro és sportoldal.ro (Nagy-Méhész Tünde)

RK Podravka Vegeta (CRO) - Larvik HK (NOR) 29-27 (14-17)
Kapronca
Vezette: Leandersson, Lindroos (FIN)
Podravka: Žderić, Jelčić (kapusok), Kožnjak 4, Palčić 4, Todorovska 2, Lovrak, Zebić 2, Gaće, Horvat 1, Franić 1, Pasičnik 10(5), Bulath 1, Tarle, Tatari 4
Larvik: Ødegård, Rantala (kapusok); Larsen 4, Kristiansen 7, Johansen 3, Breivang 5, Heieraas 1, Riegelhuth 7(1), Flaatnes, Døvle, Stange, Medvegyeva, Narvesen
Hétméteresek: 5/6; 1/1
Kiállítások: 6 perc (Pasičnik, Tatari, Horvat); 4 perc (Medvegyeva, Medvegyeva)

Forrás: hr-rukomet.hr

Challenge-kupa
VfL Oldenburg - HC Dunărea Brăila (ROU) 30-31 (11-15)
Oldenburg
Vezette: Andersen, Sodal (NOR)
Oldenburg: Szurkova, Renner (kapusok), Gümmer, Badenhop, Birke 4, Kowalska 3, Fagerhus 9, Wenzl, Schmele 2, Kethor 4, Neuendorf 5, Scholl 2, Parcsina 1, Temp
Brăila: Ancerencu, Vasile (kapusok), Pelin, Ruscior, Cristea, Braniste Horja 5, Tomuleanu, Craciun 6, Chitacu 2, J. Luca 5, Lipan 8, Radovici 5, Rerehoiu, Braniste, Moise