Temes keze bronzot ért

2008. április 13. 14:15 © handball.hu

A tegnapi elvesztett elődöntőt követően a DVSC és a Ferencváros számára nyílott lehetőség a legkevésbé fényes érem megszerzésére. A két csapat közti különbség mindössze egy gól lett a Loki javára.

Halászi Takarék Női Magyar Kupa, bronzmérkőzés

DVSC-AquaticumBudapest Bank-FTC 25-24 (14-12)
Győr, Magvassy Mihály Sportcsarnok
Vezette: B. Pech, Vágvölgyi
A DVSC gólszerzői: Szabó 2, Temes 12, Latakaite 5, Sütő 2, Micsics 1, Hornyák 1, Szűcs 2
Az FTC gólszerzői: Kovacsicz 5, Zácsik 1, Uhraková 4/1, Szucsánszki 8/1, Ilyés 1, Szamoránsky P. 3, Soós 1, Juhász 1
Hétméteresek: 3/0, ill. 2/2
Kiállítások: 2, ill. 6 perc

A találkozó előtt a két együttes szakvezetője nyilatkozott a handball.hu-nak:

Skaliczki László (DVSC): Benyáts dereka meghúzódott a tegnapi mérkőzésen, így ő a bronzmeccset csak a lelátóról követheti. Nagyon szerettünk volna győzni az elődöntőben: bíztunk benne, hogy harmadszorra végre sikerül legyőzni a Dunaferrt, ám ez sajnos ezúttal sem jött össze. A lányok játékára pedig semmi panasz sem lehetett, hiszen rendesen hajtottak, és láthatóan ez sokat ki is vett belőlük. A Fradival úgyszintén kétszer találkoztunk ebben a szezonban, és ott is két vereség a mérlegünk, így remélem, végre ma megtörik a jég! Három sorsdöntő tényező lehet: az egyik, hogy a legutóbbi párharcon csak átlövésben sikerült felülmúlnunk az FTC-t, most a többiben is fel kellene nőnünk hozzájuk. Másik fontos tényező lesz, hogy a lerohanásoknál melyik csapat tud gyorsabban visszazárni. A harmadik pedig, hogy az ellenfél két leghatékonyabb játékosát, Zácsikot és Szucsánszkit mennyire tudják a védőink elbizonytalanítani.

Zsiga Gyula (FTC): Mindenféleképpen presztízsértékű mérkőzés előtt állunk, bár nem tudom, mennyit vehetett ki az elődöntő a csapatból. A Debrecen elleni legutóbbi összecsapásunkon Szűcs Gabriella és Temes Bernadett jól „megszórt” minket, rájuk különösen figyelni fogunk. Ami azon a találkozón a javunkra döntött, az a kiegyensúlyozott kapusteljesítményünk és a szilárd védelmünk volt. Remélem, ma is stimmel majd minden, és semleges pályán is győzni tudunk!

Szabó és Temes két-két találatával a debreceniek villámgyorsan háromgólos vezetésre tettek szert (4-1), de a Fradi is gyorsan kapcsolt, és a tizenkettedik percre már kettővel ők vezettek (4-6). A tegnapi meccshez hasonlóan Pastrovics most is kiváló formát mutatott, társai pedig masszív falat zártak előtte.

Hiába növelte előnyét az FTC, Sütő Edina eredményes lövését követően ismét a Lokinak állt a zászló (9-8). Temes vezérletével innen már a félidő végéig nem engedte ki a kezéből a vezetést csapata, a Fradinak pedig a tegnapi döntő után megint a kapaszkodás feladata maradt.

A szünet után visszatért Ferencváros már sokkal szívesebben vállalkozott távolibb átlövésekre is, melynek meg is lett az eredménye. Szucsánszki ezen játékrészben negyedik, összesen ötödik góljával újra egálra alakult a meccs (46. perc: 18-18).

Az utolsó tíz percbe, majd ötbe fordulva is teljesen nyílt volt a csata (20-20; 22-22), és csak az volt a kérdés, a hajrát ki bírja jobban idegekkel. Az utolsó másodpercekig kiélezett harcot a végén egyetlen találattal a DVSC együttese nyerte.

Skaliczki László (DVSC): Büszke vagyok a lányokra, hiszen a tegnapi, számunkra szomorúan végződő meccs után ki tudtunk kászálódni a gödörből, és le tudtuk győzni a Ferencvárost. A fantasztikus Temes mellett az egész csapatot ki szeretném emelni.