Elsőként a Dunaferr a döntőben

2008. április 12. 17:10 © handball.hu

A Halászi Takarék Női Magyar Kupa első elődöntőjében a tavalyi bronzmérkőzés résztvevői, a DVSC és a Dunaferr együttese csapott össze ismét egymással. Kétgólos győzelmével az újvárosi csapat jutott a holnapi döntőbe.

Halászi Takarék Női Magyar Kupa, 1. elődöntő

DVSC-AquaticumDunaferr NK 30-32 (17-18)
Győr, Magvassy Mihály Sportcsarnok
Vezette: Bonifert, Oláh
A DVSC gólszerzői: Csáki 3, Benyáts 6,/3, Szabó 3, Szűcs 9, Temes 3, Latakaite 3, Nagy 1, Hornyák 2/1
A Dunaferr gólszerzői: Ferling 10/2, Laluska 4, Mörtel 6/3, Lovász 4, Balogh 1, Vincze 5, Sopronyi 1, Borbás 1
Hétméteresek: 4/4, ill. 6/5
Kiállítások: 2, ill. 6 perc

A két alakulat elszántan indult neki a döntőbe jutásért folytatott harcnak. A mérkőzés első tíz percében fej-fej mellett haladtak, s a játékvezetői páros is serényen tette a dolgát, hiszen ebben az időszakban összesen öt büntető-ítéletet hozott. A Dunaferr egy gyors ritmusváltással hárommal elhúzott ellenfelétől (5-8), mire a Loki kapujában Vorozscovát Triffa váltotta. Védekezésben lassan kezdett összeállni a debreceni alakulat, Latakaite és Szűcs ismét jó párost alkottak, így mínusz négyről felkapaszkodva az egy gólra zárkózásért is lehetősége nyílt csapatuknak.

A helyzet viszont kimaradt, az újvárosiaknál pedig jött Vincze és a két találata (10-14). A DVSC szinte teljes kezdősorát lecserélte, amely lépés igencsak helyesnek bizonyult, hiszen a huszonhatodik percre már 14-15-öt mutattak az eredményjelzők. Hiába kért a Dunaferr időt, az egyenlítés nem maradt el. Az utolsó találatot a nyugat-magyarországiak szerezték, így a minimális előny az övék lett a szünetre.

A második félidőre a dunaújvárosi kapuban Knezovics helyett Ungureanu vállalta. Az előző játékrész utolsó perceihez hasonlóan szoros küzdelmet láthatott a győri publikum, azonban ekkor már mindkét fél részéről sokkal több pontatlansággal kísérve. A kevesebbet rontó újvárosiak a 42. percre újból egy kis előnyt tudtak kiharcolni (20-24), de a cívisvárosiak sem hagyták magukat.

A hajrára visszaálló Vorozscova csapata kétgólos hátrányánál fontos hétméterest hárított, majd Hornyák Dóra a túloldalon nem követte el ugyanezt a hibát. Az utolsó perceket fejben viszont most is a Dunaferr bírta jobban, így a 30-32-es siker ezúttal Magyar Kupa-döntőt ért a lányoknak.