Dicséretes vereség

2008. március 29. 15:29 © handball.hu

Válogatottunk Románia ellen játszotta második olimpiai selejtezős párharcát. A találkozón a hazaiak a győzelmi esélyt végig a kezükben tartva szerezték meg az újabb két pontot.

Olimpiai kvalifikációs torna, 2. csoport

Románia - Magyarország 31-29 (17-13)
Bukarest, 5400 néző
Vezette: Gjeding, Hansen (DEN)
Románia gólszerzői: Maier 9(3), Lecuşanu 4(1), Stanca 4, Lungu 4, Luca 3, Neagu 2, Brădeanu 2, Beşe 2, Olteanu 1
Magyarország gólszerzői: Tóth 8(2), Görbicz 8(5), Vérten 5, Hornyák 3, Ferling 2, Szucsánszki 1, Szűcs 1, Kovacsicz 1
Kiállítások: 8 ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/4 ill. 7/7

Kőkemény játékkal nyitottak keleti szomszédaink: Bese már az első percben rémületet hozott a magyar szurkolókra, mikor miatta Tóth Tímea ápolásra kényszerült. Lányaink láthatóan idegesen kézilabdáztak: Tóth, Görbicz és Szamoránsky is ziccereket hagyott ki. Az első találatunkra a hetedik perc elejéig kellett várni, ekkor Hornyák jóvoltából alakult az állás 3-1-re. Ez azonban még továbbra sem hozta meg játékosaink lövőkedvét, hiszen ismét egy román széria következett.

Hajdu azonnal időt is kért, és átrendezte a sorokat, így Ferling ma már a meccs elején lehetőséget kapott. Abban a védekezésben, melynek csak felállva volt esélye, a gyors akciókkal sem a fal, sem pedig Pálinger nem vette a ritmust. A gyors hőfokú nyitányból Romániának is vissza kellett fognia, és a több perces gólcsendjük eredményeként a 19. percben az egy gólra zárkózásért is támadhattunk, ám ez egyelőre sikertelen maradt (10-8). Ekkor egy újabb román ritmusváltásnak lehettünk tanúi, így megint erősen kapaszkodhattunk csak felfelé, ami nem volt könnyű feladat Dinuval szemben (23. perc: 14-9).

Új színben bízva a mi kapunkban Pálingert Herr váltotta, ami be is jött, hiszen még Lecusanu büntetőjét is kifogta Orsi, majd egy percen belül Kovacsicz és Görbicz volt eredményes (14-12). Amikor viszont ismét felcsillanhatott volna a remény, akkor kettős emberhátrányba kényszerültünk, ellenfelünk pedig büntetőhöz jutott, melyet az ezzel ötgólossá váló Maier érvényesített. Az utolsó perceket a román csapat 3-1-re hozta, így a 17-13-as félidei állásnak ők örülhettek jobban.

Az első játékrészhez hasonlóan a második is egy durva ellenünk irányuló szabálytalansággal kezdődött, melynek ezúttal Görbicz volt az elszenvedője, Luca pedig az okozója. A magyarokat most Tóth vette a hátára, és zsinórban négy góllal segítette a válogatottat, amit egy Vérten-tripla követett, és ezzel már meg is volt az egy gólra zárkózás (39. perc: 21-20). A kissé dekoncentrálttá váló ellenfelet a szünet után játékra jelentkezett Lungu húzta előre.

Az utolsó negyedóra kezdetén már az egyenlítésért támadhattunk, Tóth azonban kihagyta a helyzetet. A románok összekapták védelmüket, és a stabil falból indított kidolgozott támadásaikkal újra sikerült meglépniük néggyel. Dinu helyét a már több büntető erejéig is helyettesítő Talida Tolnai vette át, ami Tadici mester kapusforgató taktikájának volt része. ám ez sem jelentett különösebb könnyebbséget számunkra. Innen már csak egy-egy szép akció fűződött lányaink nevéhez.

Görbicz izomgörcsét követően Szucsánszki Zita is pályára lépett, Szűcs Gabriella pedig megkapta harmadik kétperces büntetését is. Az utolsó másodpercben kapott büntetőnket Tóth értékesítette, így a magyar csapat mindössze kétgólos vereséget szenvedett a romániai katlanban (31-29).

Románia eddigi két győzelmével már biztos olimpiai résztvevő, míg együttesünknek a holnapi, Japán elleni találkozón kell kiharcolni a pekingi repülőjegyet.

A csoport másik mérkőzésén:
Japán - Lengyelország 29-27 (14-8)
Bukarest, 1200 néző
Vezette: Stanojević, Višekruna (SRB)
Japán gólszerzői: Hirai 9(5), Komatsu 7, Fujii 4(1), Sakugawa 3, Omae 3, Arihama 2, Sakamoto 1
Lengyelország gólszerzői: Niedźwiedź-Cecotka 5, Kudłacz 5(3), Polenz 5, Jacek 4, Duda 3, Duran 3, Majerek 1, Pielesz 1
Kiállítások: 4 ill. 16 perc
Hétméteresek: 7/6 ill. 4/3

A csoport mai első mérkőzésén a tegnapi két vesztes, Japán és Lengyelország találkozott. Az ázsiai együttes végig vezetve győzött a kevésbé motivált lengyelekkel szemben, akik ezzel már biztosan nem juthatnak ki a pekingi játékokra.