Győzelem az első meccsen

2008. március 19. 22:35

A magyar junior válogatott megszerezte első győzelmét: 35-27 arányban bizonyult jobbnak a házigazda izlandi csapatnál a macedóniai vb-re selejtező torna 1. fordulójában Kópavogurban.

Junior vb-selejtező, 1. csoport, 1. forduló
Izland - Magyarország 27-35 (15-16)
Kópavogur, 253 néző
Vez.: Kavulič (SVK), Skružný (CZE)

Izland: Guðrún Ósk Maríasdóttir, Ólöf Kolbrún Ragnarsdóttir (kapusok), Karen Knútsdóttir 7, Stella Sigurðardóttir 5(4), Rut Jónsdóttir 3, Auður Jónsdóttir 3(1), Rebekka Rut Skúladóttir 2, Hildigunnur Einarsdóttir 2, Karólína Gunnarsdóttir 2, Þórey Rósa Stefánsdóttir 2, Arna Sif Pálsdóttir 1, Sunna María Einarsdóttir, Hildur Þorgeirsdóttir, Sara Sigurðardóttir
Magyarország: Kószó Andrea, Víg Vivien (kapusok), Kovacsics Anikó 8, Kovács Adrienn 7, Drávai Gyöngyi 5, Deáki Dóra 5, Hornyák Dóra 3, Mayer Szabina 3, Szölösi Patrícia 2, Kolos Dorottya 1, Gerstmár Szilvia 1, Tamás Krisztina, Kisfaludy Anett, Danyi Ágnes
Hétméteresek: 5/8; 6/6
Kiállítások: 14 perc; 16 perc
Piros lap: Hildigunnur Einarsdóttir (60. p.)

Az első félidő elején a mieink vezettek 2-0-ra, majd az izlandiak a félidő vége felé fordítani tudtak (12-10), ám 30 percnyi játék után ismét egygólos magyar vezetést mutatott az eredményjelző.

A második félidő közepéig, 21-21-es eredményig nem adta meg magát a hazai csapat, ám ezután a magyarok egyre csak növelték előnyüket (22-26), míg végül ki nem alakult a nyolcgólos győzelem.

5. Írország 1 0 0 1 4-64 0

A csoport első helyezettje jut ki a Macedóniában, július 21. és augusztus 3. között rendezendő világbajnokságra, ám a második helyezett az 1. tartalékcsapat az EHF listáján, amely azt jelenti, hogy európai visszalépés esetén indulhat a szóban forgó válogatott.

A csütörtöki program (magyar idő szerint)