Még meglehet az elődöntő

2008. március 1. 14:13 © handball.hu

Az EHF-kupa győztese legyőzte a BL-győztest. A Slagelse ismét vereséget szenvedett - ezúttal a Zvezda csapatától -, és egyelőre pont nélkül áll az idei Bajnokok Ligája középdöntőjében. Az oroszok így még esélyesek az elődöntőre.

Poljenova hét gólt szerzett
Bajnokok Ligája, középdöntő, 4. forduló, 2. csoport
Slagelse DT - HK Zvezda Zvenyigorod 20-27 (9-16)
Solrød, 500 néző
Vez.: Korresz, Migasz (GRE)

Slagelse: Leganger, Friis (kapusok), Savić 6, Bonde 3, Krogshede 3(1), Ognjenović 3(2), L. Pedersen 2, Melgaard 2, Svensson 1
Zvezda: Szajdova, Parfjonova (kapusok), Poljonova 7(1), Karejeva 5, Sipilova 3, Dmitrijeva 3(1), Poltorackaja 3(1), Filippova 2, Krannyih 2, Boklascsuk 1, Andrjusina 1, Vetkova, Romenszkaja
Hétméteresek: 3/6 (Krogshede kapufára lőtte, majd Parfenova védte a lövését, Ognjenović a kapu fölé ejtette); 3/3
Kiállítások: 6 perc (Melgaard, Smith, Ognjenović); 12 perc (Sipilova, Romenszkaja, Krannyih, Boklascsuk, Poltorackaja, Poljenova)
Időkérés: 14'50" (4-7), 47'02" (14-23); 22'32" (7-11), 43'38" (14-21)
A mérkőzés: 5. p.: 2-1, 10. p.: 2-4, 15. p.: 4-7, 20. p.: 6-10, 25. p.: 7-13, félidő: 9-16; 35. p.: 10-20, 40. p.: 11-21, 45. p.: 14-22, 50. p.: 15-24, 55. p.: 18-26

A Slagelse az első félidő első öt percében játszott csak jól, ám miután Christina Krogshede kihagyta a büntetőt a frissen beállt Parfenovával szemben, egyre kevesebb ötletet, és egyre több hibát lehetett látni játékukban. A többnyire jobbszélen játszó Louise Pedersen ezúttal többször jött egy hellyel beljebb, ám a magas falat nem tudta átlőni, és Maja Savić is egyre több alkalommal lőtt a Szajdova kapuja fölé.

Ezzel szemben a másik oldalon Dmitrijeva indításból és szélről is betalált, Poljenova is elkapta a fonalat, majd a balátlövőbe beállt Karejeva is hozta a tőle megszokott gólokat. Anja Andersen hiába váltogatta kapusait, sem a nemrég műtött Leganger, sem pedig Friis nem tudta megállítani az oroszok bombáit, így a félidőt - igaz, már nyolccal is vezetett, - hétgólos előnnyel zárta a Zvezda.

A második játékrészben is az oroszok voltak jobbak, ahogyan az első öt percben már tíz gólra növelték előnyüket. Ám öt perc alatt - amíg a Zvezda kettős emberhátrányban is volt, - a Slagelse ismét feljött mínusz hétre, de tovább már nem tudott kapaszkodni (44. p.: 14-21).

A hétgólos hátrányt ezután még kétszer beállította a Slagelse (52. p.: 17-24 és 59. p.: 20-27), s végül maradt is ez a különbség az esetenként nem túl izgalmas mérkőzés végére. A Slagelse csapatában a montenegrói Savić irányító poszton talált be többször Parfenova kapujába, míg a másik oldalon Poljenova lövéseitől kellett tartania Friisnek és Legangernek.