Az ETO már az elődöntőben

2008. március 1. 15:21 © handball.hu

A két héttel ezelőtti kőkemény győri összecsapást követően a Győri Audi ETO KC ma az 1. FC Nürnberg otthonában lépett pályára, és ezúttal sem hagyott fikarcnyi esélyt sem ellenfelének.

Bajnokok Ligája, I. középdöntőcsoport, 4. forduló

1. FC Nürnberg - Győri Audi ETO KC 25-36 (13-18)
Nürnberg
Vezette: Pedersen, Mortensen (DEN)
A Nürnberg gólszerzői: Sommerlund 2, Ofenböck 4/2, Beck 3, Wohlbold 4, Šimáková 2, Walzik 3, Popluhárová 6, Rösler 1
Az ETO gólszerzői: Görbicz 12/8, Spiridon 2, Brădeanu 9, Vérten 5, Đokić 3, Hornyák 1, Mravíková 1, Tomori 3
Hétméteresek: 5/2, ill. 8/8
Kiállítások: 12, ill. 12 perc

A győri lányok péntek reggel 8 órakor még odahaza edzettek, majd busszal indultak Németországba, ahová 18 órakor érkeztek meg. A csapatban mindenki hadra fogható, s izgatottan várta az összecsapást. Amennyiben ezt a meccset is sikerrel veszi az ETO, az sorozatban a harmincadik győzelmet jelenti számára. Ehhez nagy segítséget nyújthat a csapatot szép számmal elkísérő szurkolótábor is.

A kezdetektől érezhető volt, hogy a hazaiak cseppet sem feltett kézzel lépett ki a pályára, és a Győrben tapasztalt kőkemény védekezést láthattuk ezúttal is visszaköszönni. Az ETO hatodik gólját hozó Görbicz-büntetőt követően másodpercek alatt felforrósodott a hangulat, és az adok-kapokból egy szinte egész pályáról kapott góllal Pálinger került ki vesztesen. A németek, úgy tűnt, elkapták a fonalat, és már lerohanásból is eredményes tudtak lenni, ám ez csak részsikernek volt tekinthető.

A magyar lányok szerencsére nem vesztették el hidegvérüket, és rögtön megvolt a válaszuk ezekre az akciókra, így a játékrész közepén már 6-9-re vezettek. A huszadik percben, háromgólos hátránynál a Nürnberg kísérletet tett védőfala megnyitására, ám Brădeanu ennek is megtalálta az ellenszerét. 11-16-nál a győriek már a hatgólos vezetésért támadhattak, ám a kontrát Wohlbold a saját javukra fordította. Az utolsó percek kiegyenlített harca egy 13-18-as félidei állást eredményezett.

A második félidő nem kezdődött jól a vendégeknek, mivel alig több, mint két perc után Pálinger lábsérülés miatt kénytelen volt elhagyni a játékteret. Herr Orsi igyekezett minden tőle telhetőt megtenni az elsőszámú kapus pótlása érdekében, és a múlt heti, Vâlcea elleni meccshez hasonlóan ezúttal is büntetőt hárított. A német csapatban Popluhárová volt ma nagyon elemében, aki kicselezte a győriek zavaró védekezését is. Mellette a hazai kapuban Jana Krause teljesítménye javult fel szemmel láthatóan a szünet után, míg Herrnek a szélről lőtt labdákkal gyűlt meg sorozatosan a baja. Konkoly Csaba megpróbálta egy picit pihentetni Görbiczet, de mivel a helyette beállított Kovacsics hamar kétpercet kapott, erre most nem nyílt lehetősége. A nem kis számú nehézség ellenére Görbicz tizenkettedik találatával az 54. percre már tetemes előnyt alakított ki a győri csapat (24-32), s ezután Tomori duplájával már rá is számolhattak az ellenfélre a lelkes vendégszurkolók (25-35). A végére még egyet hozzátett Zsuzsa, ezzel feltette a koronát együttese mai játékára.

A helyszínre kiutazott győri szurkolók a lefújást követően még hosszú perceken keresztül ünnepelték csapatukat.