A bajorokat is legyűrte az ETO

2008. február 16. 15:38 © handball.hu

A BL I. középdöntő-csoportjának második győri érdekeltségű mérkőzésén a magyar és a német bajnoki éllovas mérkőzött meg egymással. Ezúttal öt góllal a mi arany-aspiránsunk teljesített jobban.

Bajnokok Ligája, középdöntő, 1. csoport, 2. forduló

Győri Audi ETO KC – 1. FC Nürnberg 30-25 (17-11)
Győr, Magvassy Mihály Sportcsarnok
Vezette: Nikolov, Nachevski (MKD)
A Győr gólszerzői: Görbicz 12/5, Bradeanu 5, Vérten 4, Mravíková 4, Tomori 2, Spiridon 2, Djokic 1
A Nürnberg gólszerzői: Beck 6, Sommerlund 4, Rohde 4, Walczik 4, Rösler 3/1, Luber 2, Wohlbond 1, Simaková 1/1
Hétméteresek: 8/5, ill. 5/2
Kiállítások: 10, ill. 8 perc

A vendégcsapat már tegnap megérkezett a helyszínre. Mint azt a találkozó előtt a Nürnberg vezetőedzőjétől, Herbert Müllertől megtudtuk, mind a szállással, mind pedig az ellátással abszolút elégedettek lehettek. A lányok tegnap este egy átmozgató edzésen vettek részt, valamint az itt-tartózkodásuk alatt látogatást tettek a győri Audi-gyárban is. Az alakulat alig várta már a bevetést. Ania Rösler továbbra sem egészséges, a játékot viszont ennek ellenére vállalni tudta.

A mérkőzést megelőzően a Szlovák Kézilabda Szövetség képviselői díjat adtak át Katarína Mravíkovának (Győri Audi ETO KC) és Miriam Simakovának (1. FC Nürnberg) abból a jeles alkalomból, hogy posztjukon a 2007-es év legjobb szlovák játékosának választották őket nemzetük szurkolói.

Az első támadást rögtön elsiették a németek, mire Görbicz labdaszerzésből félpályáról az üres kapuba talált. Az alaphangulatot ezzel nagyszerűen megadta a csarnokban. A tizenharmadik percre már magabiztos előnyre tettek szert a hazaiak (11-4), és ezt a már sárgalapos Herbert Müller sem hagyhatta szó nélkül. Herr az elejétől kezdve csillogtatta tudását, s ebben sokat segítettek az előtte keményen védekező csapattársak is. A huszadik perctől a Nürnberg szemmel láthatóan dekoncentrálttá vált: rendre eladták a labdát, védekezésben pedig egyre inkább az erő, mint a technika dominált náluk. A győriek stabil vezetésüket a félidő végjátékára némileg alább adták, azonban még így is 17-11-es állással vonulhattak az öltözőbe.

A folytatásban a német csapat új erőre kapott, ami a hátrányuk jelentős csökkentéséhez ugyan nem, viszont szinten tartásához elég volt. A Görbicz Anita – Jana Krause különpárbaj egyre színesebb képet adott. Egy, a kétperc letelte előtti visszaállásnak köszönhetően a győriek kettős emberhátrányba kényszerültek, Tomorit pedig - immáron sokadszorra - ápolni kellett. A hangulat a pályán belül és kívül is felforrósodott, és a macedón bírópáros sorozatban szórta mindkét csapatnak a kiállításokat. A 43. perc elején Sara Walczik negyedik találatával a Nürnberg már három gólra zárkózott fel (21-18), ám Konkoly Csaba időkérése után az elhangzottak kellőképp felrázták lányait. A kapuban Pálinger váltotta Herrt, aki azonnal igyekezett felvenni a fonalat. A németek szűk játékosállományukat próbálták a lehető leghatékonyabban forgatni, ám ez ekkor már kevésnek bizonyult. A győriek ismét visszaállították a félidei hatgólos előnyt, és az 59. percben megszületett Vérten Orsolya századik szezonbeli találata. Görbicz időntúli büntető-góljával 30-25-re nyert az ETO.

Konkoly Csaba: Tudtuk, s ezért úgy is készültünk, hogy a Nürnberg hatvan percen keresztül a győzelemért küzd. Több hullámvölgyünk is volt, a meccset pedig az egyik kisebb hullám taraján fejeztük be. Taktikai okokból kezdett Herr Orsi a kapuban, mert úgy gondoltam, hogy az 5-1-es védekezés, és az ellenfél lövőteljesítménye jobban illik Orsi stílusához.