Plusz tíz a Hypo javára

2008. február 9. 15:58

A Slagelse háza táján csak fokozódtak a bajok a héten Leganger kiválásával, s a Hypo ezt kihasználva tízgólos győzelmet szerzett Dániában, a Bajnokok Ligája középdöntőjének 1. fordulójában.

Bajnokok Ligája, középdöntő, 1. forduló, 2. csoport
Slagelse DT - Hypo NÖ 21-31 (11-15)
Slagelse, Camilla Andersen Arena, 911 néző
Vez.: Krstič, Ljubič (SLO)

A Slagelse góllövői: Marianne Bonde 5, Christina Krogshede 5(1), Svetlana Ognjenović 4, Louise Pedersen 4, Helle Svensson 1, Tatiana Bennedsen 1, Line Hovgaard 1
A Hypo góllövői: Tóth Tímea 7, Daniela Piedade 6, Alexandra Nascimento 6, Gorica Ačimović 5(1), Kirsner Erika 3, Oh Seong Ok 2, Katrin Engel 1, Kim Cha Youn 1.
Kiállítások: 8 perc; 4 perc

Nem volt elég a jó első félidő a Slagelse számára, hogy győzelmet érjen el a BL-középdöntő 1. fordulójában a Hypo ellen. Tóthék ugyanis lerohanták Anja Andersen csapatát a második félidőben, amikorra a két csapat különbsége nyilvánvalóvá vált.

A hazaiak kapujába Carina Friis állt be a nemrégiben műtött Cecilie Leganger helyett, és az alacsony termetű dán hálóőr már-már hozta norvég társa formáját a meccs kezdetén. Marianne Bonde is jól kezdett támadásban, s így 15 perc után már 7-5-re vezetett a Slagelse. Ekkor azonban a másik oldalon Ačimović és Kirsner is megtalálta a hálóba vezető utat, szépítve ezzel az eredményt.

A Slagelse 10-8-ig tartotta magát, majd támadásban hibázni kezdtek, s Kirsner harmadik gólja már Hypo-vezetést jelentett 11-12-nél, sőt, ezután már csak a Németh-csapat tudott kapuba találni a félidő végéig (11-15).

A második játékrész kíméletlenül kezdődött Anja Andersen csapata számára: a 38. percre már tízzel vezetett a Hypo Tóth Tímea góljával (13-23). A dánoknál csak Krogshede tudott segíteni csapatán, az orosz válogatott szélső, Emilija Turej is keveset volt pályán, így a különbség nem is csökkent a mérkőzés végére (21-31).

Forrás: TV2 Sporten