Megvan a csoportelsőség!

2008. január 5. 16:55 © handball.hu

A Bajnokok Ligája ötödik csoportkörében az eddig minden mérkőzését megnyerő Győri Audi ETO KC együttese a dán Slagelse otthonában lépett pályára, és szerezte meg az A-csoport első helyét.

Tomori: csillagos ötös!
Bajnokok Ligája A-csoport, 5. forduló

Slagelse DT - Győri Audi ETO KC 20-24 (8-10)
Roskilde, 2000 néző
Vezette:: Methe, Methe (GER)
A Slagelse gólszerzői: Savić 6, Bonde 4, Turey 3, Hovgaard 3, Batinić 2, Smith 1, Krogshede 1
A Győr gólszerzői: Bradeanu 7(4), Görbicz 5(3), Tomori 5, Vérten 3, Mravíková 3, Đokić 1
Hétméteresek: 0/1 ill. 7/10
Kiállítások: 14, ill. 12 perc
Piros lap: Anja Andersen, Christina Krogshede

Alig vette kezdetét a meccs, Görbicz rögtön egy büntetővel köszönt be Leganger kapujába, azonban a következő támadásokat elsiette a győri csapat. Szerencsére az ellenfél ötlettelen maradt a felállt fal ellen, Herr Orsolya pedig ügyesen hárította az elé kerülő lövéseket, s kiváló formájára mi sem jelenthetne nagyobb bizonyosságot, mint hogy a tizenegyedik percben hetest is hárított. Hiába volt hatékony a védelem, mivel közben sem átlövésből, sem pedig szélről nem tudta az ETO érvényesíteni helyzeteit.

Ennek eredményeképp a félidő közepén a Slagelse kiegyenlített, majd a 18. perc elején Batinic találatával átvette a vezetést (5-4). Mindkét oldalon folytatódott a kihagyott ziccerek sorozata, amiben nagy szerep jutott a két hálóőrnek is. Tomori látványos passzát követően Vérten góljával tudott a Győr ismét kétgólos előnyt kiharcolni, amitől megjött a lövőkedve, és kialakult az eddigi legnagyobb különbség (7-10). A félidei 8-10-es eredményt Maja Savic állította be.

Turey a második játékrészben is folytatta harcos játékát, ezzel bizonyítandó, hogy sérülése cseppet sem akadályozza őt. Az olyannyira hiányzó magyar akcióknak végre elérkezett az ideje, és Görbicz, Tomori és Bradeanu felváltva szerezte a gólokat. A 44. percben Pálinger érkezett az ETO kapujába, s nemsokára a fiatal Deáki Dórát küldte Konkoly Csaba a pályára.

Andersen sem bízta a véletlenre a mérkőzés sorsának alakulását, amiben Legangerben társra talált: a dánok kapusa támadásban több mint félpályáig vitte fel labdát kolléganői helyett. Az 57. percben nemcsak Krogshede, hanem maga Anja is piros lappal kényszerült a lelátóra. Ez azonban a mérkőzés végkifejletét már nem befolyásolta. Az utolsó percben győri időkérés után Drávai Gyöngyi is játéklehetőséget kapott, és kis híján gólt is szerzett. Az ETO úgy szerezte meg a győzelmet – és ezzel együtt a csoportelsőséget -, hogy különösképpen nem is kellett ezúttal megerőltetnie magát.