Péntek - most tizennyolc

2007. december 1. 0:10 © handball.hu

Egynapos szünet után folytatódtak a 2008-as Eb előselejtezői, amelyen ismét minden Magyarországon játszó játékos pályára lépett, és jól teljesített. Igaz, nem bírtak ellenfelükkel (Litvániában például egymással sem), hiszen döntetlen eredmények születtek, de a három mezőnyjátékos, Bernatavičiūtė, Latakaitė és Stuparičová összesen 18 gólt lőtt az ellenfél kapujába, s ezekkel újabb egy-egy pontot szereztek válogatottjaiknak.

Dagmar Stuparičová
Az 1. csoportban ugyan még nem alakult ki, melyik csapat utazhat a selejtezőkre, de az biztos, hogy a három továbbjutó helyért nagy csata várható. Litvánia nem tudott visszavágni a fehéroroszoknak a tavaly a vb-előselejtezőn elszenvedett háromgólos vereségért, amely miatt Latakaitė-ék akkor esélyt sem kaptak, hogy Franciaországba utazhassanak.

Az Eb-előselejtezők első két fordulóban két teljes félidőt játszó Alena Abramovics kapus (ASA-HNKC) válogatottja pénteken 27-27-es döntetlent ért el a hazaiak ellen úgy, hogy a Cornexi és a DVSC litván légiósai 5-5 góllal járult hozzá a rosszul sikerült 1. félidő utáni végeredményhez. A két válogatott az 1-2. helyen tanyázik 5-5 ponntal, azonban a nyomukban vannak a izlandiak és a bosnyákok is 4-4 ponttal.

A 2. csoportban a kapus Tóth Zsanett (Vasas) és a balszélső Dagmar Stuparičová (DVSC) válogatottja a portugálok ellen szintén csak egy pontot zsebelt be, amely után már csak egy pont szükséges számukra a továbbjutáshoz, s ezt Azerbajdzsán ellen minden bizonnyal meg is szerzik. A tabellát jelenleg a pénteken szünnapos Montenegró válogatottja vezeti százszázalékos teljesítménnyel.

A 3. csoport mai mérkőzésein két, sima győzelem született, így már biztos, hogy a 3 meccs után pont nélkül álló bolgárok ezúttal is lemaradnak az Eb-selejtezőkről. A pontvadászatban a törökök, a csehek és az olaszok állnak az élen 4-4 ponttal.

2008-as Eb, előselejtezők, 3. forduló
1. csoport, Litvánia

Izrael - Bosznia-Hercegovina 20-28 (10-15)

Izland legjobb góllövői: Bragadottír 7, Guðmannsdottir 6, D. Skuladottír 6

Litvánia - Fehéroroszország 27-27 (12-16)
500 néző

Litvánia góllövői: Stellbrink 8, Bernatavičiūtė 5, Latakaitė 5, Jurgutytė 3, Ruginytė 3, Bugenienė 1, Geležiūnaitė 1, Pavydytė 1
Fehéroroszország legjobb góllövői: Artsiukhovich 9, Kurchankova 4, I. Artsiomenka 4

Vez.: Rutkovskis, Dzerve (lettek)

Szlovákia: Gubová, Tóth Zs. (kapusok), Stuparičová 8, Jakubisová 3, Porvazníková 1, Halásová 2, Dubajová 7(4), ©imáková 4, A. Tóthová 1, Popluhárová 1, Gáborová, Glankovičová 4, Kalaninová
Portugália: Silva, Pereira (kapusok), Barbosa 8, A. Sousa 6, Lopes, Sabino, Carvalho 1, Pinheiro, Fernandes, Novais, Tavares 1, Franco, J. Sousa 9, Seabra 6
Hétméteresek: 4/4; 3/4
Kiállítások: 6 perc; 4 perc