A második is teljesítve

2007. november 24. 16:37 © handball.hu

A tegnapi dabasi mérkőzést követően a mai napon ismét egy hangulatos vidéki kisváros, Kiskunfélegyháza fogadta a magyar és a montenegrói nőikézilabda-válogatottat. A mieink igazi csapatmunkával, néhol szoros küzdelemben megint felülmúlták ellenfelüket.

Felkészülési mérkőzés

Magyarország - Montenegró 33-28 (16-12)
Kiskunfélegyháza, 1500 néző
Vez.: M. El Moamli, M. Shaban Ali (EGY)
Magyarország gólszerzői: Görbicz 9(8), Balogh 6, Kovacsicz 4, Szucsánszki 4, Tóth 4(1), Vérten 2, Ferling 1, Kirsner 1, Szamoránsky P. 1, Szűcs 1.
Montenegró gólszerzői: Popovic 12(1), Jovanovic 5, Jovovic 3, Pavicevic 2, Orlandic 2, Miljanic 1, Radicevic 1, Djurovic 1, Mugosa 1.
Hétméteresek: 11/9, ill. 2/1
Kiállítások: 8, ill. 12 perc.

A „kényszerkimaradó” Mehlmann Ibolya mellett ezúttal Temes Bernadett nem kapott játéklehetőséget Németh Andrástól, viszont mindhárom kapus nevezve lett a találkozóra.

Az előző napi párharchoz hasonlóan most is kiegyenlített küzdelemnek néztünk elébe az első percek tapasztalatai alapján. A magyarok főként szélsőgólokkal operáltak Balogh és Vérten jóvoltából, míg ellenfelünknél megint a viborgi Bojana Popovic vette kezébe a karmesteri pálcát, aki a montenegróiak első hat góljából ötöt tudhatott magáénak (14. perc: 6-6). A magyar csapatban tegnap vezéregyéniségként fellépők, Görbicz és Tóth egyelőre nem alkottak kimagaslót: Görbiczet Pavicevic emberfogással eredményesen likvidálta a támadásból. A 21. percben váratlan helyzet állt elő: a vendégeknél eggyel több játékos volt a pályán, melyet az ellenőrök azonnal észleltek, s kétperces csapatbüntetéssel sújtottak. A félidő harmadik harmadának elején két stabil védekező lépett pályára Tomori és Szűcs személyében, míg beállóban Borbás váltotta Szamoránskyt. Sajnos egy szerencsétlen összefejelésnek köszönhetően Tomori a 25. perc elején a kispadra kényszerült, így a szünetig már nem segíthette társait. Ők azonban nem akartak mindent a második játékrészre hagyni, így a végén alaposan belehúztak, s Szucsánszki és Balogh villanásaival négygólosra növelték előnyüket.

Montenegrói ellenfelünk megsokszorozott erővel folytatta a meccset, s egy váratlan 0-4-es periódusnak köszönhetően a 34. percre kiegyenlített. Maguk is meglepődhettek ezen, és védekezésben görcsössé váltak, s ezt az egyiptomi bírópáros kiállításokkal „honorálta”. Ezt már a hazai alakulat sem hagyhatta szó nélkül, s ismét nyugodtabb előnyt harcolt ki (20-16). Az utolsó negyedóra a tegnapihoz hasonlóan most is bebizonyította, hogy a magyarok erőnlétileg jobban felkészültek a 60 perces küzdelmekre. A szünet után a kapuban Pálingert váltó Herr derekasan állta a sarat. Az előző napi hibát elkerülendő a montenegróiak nem merték megkockáztatni Popovic lehozását, aki így a támadásból, s ha úgy volt szükség, a védekezésből is kivette részét. Az 54. perctől a harmadik számú magyar kapus, Pastrovics is próbára tehette magát a mai napon Maja Savic nélkül pályára lépő ellenféllel szemben. A tegnapinál szűkösebb, ám így is biztató 33-28-as győzelemmel térhetnek majd vissza lányaink a további felkészülésre Tatára.