A nyolcaddöntőben a Dunaferr

2007. november 11. 17:46

Győzelemmel fejezte be az EHF-kupa harmadik fordulójának visszavágóját a Dunaferr együttese a Rosztov Don otthonában. A magyar csapat 28-26 arányú diadalt aratott, s kettős győzelemmel jutott tovább

Pigniczki Krisztina
EHF-kupa, 3. forduló, 2. mérkőzés

Rosztov Don - Dunaferr NK 26-28 (12-12)
Rosztov

Dunaferr: Ungureanu – Lovász 3, Gáspár, Ferling 7, Borbás 4, Laluska 3, Vincze 2. Csere: Hoffmann, Knezovics (kapusok), Pigniczki 4, Sopronyi 1, Berta 1, Mörtel 3, Balogh. Vezetőedző: Imre Vilmos.

Egyetlen bizonytalansági tényezőként Knezovics elutazása szerepelt. Ugyanis a dunaújvárosi kapus hazautazott, hogy az engedélyezéseket elintézze. Nos, ez hosszabb időbe telt, így szinte egész héten nem edzett csapatával. Talán ez volt az oka annak, hogy Imre Vilmos három kapussal érkezett meg Rosztovba. Az út egyébként problémáktól mentes volt, mivel a Dunaferr Bécsig és Bécstől Rosztovig közvetlen repülőjárattal utazott a célba.

Érkezés után a dunaújvárosi együttes azonnal birtokba vette a rosztovi Sport Arénát, s edzést tartott. Ez volt a terv vasárnap délelőttre is, ám mivel a csapat szállása negyven kilométerre volt a csarnoktól, ezért Imre Vilmos nem vállalta az oda-vissza utazást a mérkőzés napján. A gyakorlás helyett taktikai értekezlet és csendes pihenő került a programba.

Lassan gyülekezett a nézősereg, és nem is hosszú tömött sorban. Úgy látszott, hogy a dunaújvárosi súlyos vereség elvette a kézilabdát szeretők kedvét a visszavágótól. Közel hatszáz néző foglalt helyet a lelátón. A mérkőzés előtt az is kiderült, hogy az utazó keretből ezúttal Tilinger Tamara maradt ki a csapatból. A Dunaferr kezdőcsapata a következő volt: Ungureanu - Lovász, Gáspár, Ferling, Borbás, Laluska, Vincze. Későb csereként a másik két kapus, Hoffmann és Knezovics is játéklehetőséget kapott, és szerepelt még Pigniczki, Mörtel, Berta, Balogh és Sopronyi.

A Dunaferr együttese nagyon odafigyelt a mérkőzés elejére. Hiába igyekeztek az orosz lányok meglepni a vendégegyüttest, ez nem sikerült nekik, mert az 5. percben csak 2-2 volt az eredmény. Ferling és Mörtel dobta a két gólt. Sőt, a 11. percben a Dunaferr átvette a vezetést (6-4). Ami bevált idehaza, azzal a fegyverrel támadott a Dunaferr, vagyis a rendkívül gyors kézilabdával múlta felül a lassúbb hazaiakat. Ezenkívül nagyszerűen, keményen, agresszíven védekeztek Gáspárék, s ahogy azt már jóideje megszoktuk, Paula Ungureanu több bravúrral bizonytalanította el a rosztovi gárdát. Még egy emberhátrányos két percet is megúszott a Dunaferr.

Az első félidő második szakaszában viszont visszaesett a vendégek játéka. Az ellenfélnél Szergejeva tündökölt, és csökkent, de még megvolt az előny: 10-9. Várható volt, hogy a hazaiak megfordítják az eredményt. Így is történt. Ferlinget kiállították, és a Rosztov vezetett 11-10-re. Imre Vilmos időt is kért.

A rosztoviak vezetése tiszavirág-életűnek bizonyult, mert Pigniczki kiegyenlített. Krisztina beállítása egyébként nagyon jó húzásnak minősült. Három góljával ő volt a legeredményesebb. Miközben érezhető volt miként szimpatizál a két török bíró a rosztovi csapattal. A heteshez beállt Hoffmann nagyszerűen védte Uszkova büntetőjét. Így döntetlenre (12-12) végződött az első félidő.

Szünet után mindkét kapuba potyogtak a gólok. De a lényeg: Lovász két, Laluska, Borbás góljával a vendégek vezettek 16-15-re. Nagyon küzdött, harcolt a Dunaferr az előny megtartásáért. Nagyszerűen kézilabdázott az Imre-formáció, és jött Knezovics, akit ugyebár nem nagyon ismert a rosztovi együttes. Nos, a Dunaferr horvát válogatott portása szenzációs védéseivel folytatta Ungureanu pozitív szereplését. Ennek is volt köszönhető, hogy 21-18-ra vezetett a Dunaferr. Sanela továbbra is remekelt, és máris 24-20 a mieink javára! Ekkor, vagyis az 51. percben már nem volt vitás, hogy a Dunaferr továbbjut az EHF Kupában, de Ferlingék megígérték: Rosztovban is nyerni fognak. Ezért küzdöttek az utolsó tíz percben. Imre Vilmos időt kért, hogy megbeszélje a hajrá taktikáját, majd Mörtel büntetőt értékesített. Az 54. percben a Dunaferr 25-22-re vezetett. Az utolsó szakaszban is valósággal megbabonázta a hazaiakat Knezovics, és a fiatal Sopronyi is betalált. Már csak két perc volt hátra, amikor eldőlt: a dunaújvárosi gárda idegen pályán is legyőzte ellenfelét. Az 58. percben ezt jelentette a 28-25-ös eredmény. Még egyet dobtak az oroszok, és a Dunaferr 28-26-ra győzött a visszavágón. Így a hírügynökségek és a Dunaújvárosi Online segítségével mi is megállapíthatjuk, hogy kettős győzelemmel, 61-49-es összgólkülönbséggel továbbjutott a Dunaferr az európai kupában. Brávó!

Imre Vilmos érthető elégedettséggel nyilatkozott a lefújás után - mindenek előtt azonban egy fontos megjegyzést tett a körülményekre vonatkozóan, íme:
- A mérkőzés végéig tudatosan nem foglalkoztam a fogadtatás és ellátás körülményeivel, nem szerettem volna zavart okozni, nem utolsósorban a lányokat megzavarni a felkészülésben. De most már elmondhatom: európai kupához méltatlan kalandtúra várt a csapatra - mind a szállás, mind az ellátás, továbbá a közlekedés tekintetében. Ez szerencsére nem látszott meg a teljesítményünkön - fontos győzelmet arattunk, s én büszke vagyok a csapatra. Lehetne, kell is majd egyénileg elemezni, de most az a fontos, hogy kivétel nélkül minden játékos bizonyította profi mentalitását - a lányok nem elégedtek meg a továbbjutás tényével, hanem az utolsó percig betartva a taktikai utasításokat, szívvel-lélekkel küzdöttek a győzelemért. Ez most mindennél fontosabb!

Forrás: dunaujvaros.com & Dunaújvárosi Hírlap