Ismét Brazília nyert

2007. október 17. 22:42 © handball.hu

Nyáron kétszer is megmérkőzött egymással Brazília és Ukrajna válogatottja, s mindkét alkalommal a brazilok nyertek (27-25, 32-20). Nem volt ez másképp a Világkupa második fordulójában, az A-csoport szerdai mérkőzésén sem.

Eduarda Amorim
GF Vilákupa, 2. nap, A-csoport
Brazília - Ukrajna 29-24 (15-13)
Århus, NRGi Arena, 600 néző
Vez.: Mazeika, Gatelis (litvánok)

Brazília: Chana Masson, Darly de Paula (kapusok), Eduarda Amorim 7, Aline da Silva, Aline dos Santos 5(2), Francine de Moraes 2, Deonise Fachinello, Idalina Mesquita 6(2), Juceli da Rosa, Daniela Piedade, Fabiana Diniz, Alessandra de Oliveira 1, Alexandra do Nascimento 3, Viviane Jacques 2, Ana Rodrigues 3(1).
Ukrajna: Viktorija Tyimosenkova, Natalija Dibrova (kapusok), Viktorija Cibulenko, Okszana Szakada 2, Irina Sejenko 4, Irina Reznyicsenko, Viktorija Borscsenko, Olena Cihica 8(2), Irina Sibanova 1, Olena Reznyir 1, Regina Simkutye 2, Natalija Ljapina 2, Anasztaszija Szokol, Natalija Szkunziak, Julija Manaharova 1, Marija Boklascsuk 3.
Hétméteresek: 5/5; 2/4
Kiállítások: 4 perc; 4 perc

A legjobb játékosok: Eduarda Amorim, Idalina Mesquita (Brazília); Olena Cihica (Ukrajna)

A Világkupa második napján a nyitónapon Dániától vereséget szenvedő Brazília a tegnapi nap meglepetéscsapatával, az Oroszországot legyőző Ukrajnával mérkőzött meg. Várható volt, hogy a dél-amerikai válogatott megpróbálja kiköszörülni a kedden elszenvedett csorbát, s erre minden esélyük is megvolt, hiszen a brazilok hazájukban két győztes meccset már elkönyvelhettek az ukránok ellen július elején. Így is kezdtek Juan Oliver tanítványai.

Magabiztos, gyors játékkal, leindításokkal és masszív védekezéssel már az első percekben kisebb előnyre tettek szert. Főleg a Hypóba készülő, de még Kometal-játékos, Eduarda Amorim és a szélső Idalina Mesquita jeleskedett a gólszerzésben, míg a másik oldalon Simkutye és Cihica góljainak köszönhetően próbált lépést tartani a brazil lányokkal az ukrán válogatott.

A 10. perctől kezdve a dél-amerikaiaknak nagyobb előnyre sikerült szert tenniük, mely a másik félidőre 2-3 gólos különbségre állandósult. Az ukránok képtelenek voltak megismételni tegnapi kiváló teljesítményüket, támadásaikat tekintve lassabban mozogtak, és a védekezésük sem volt olyan masszív mint az első napon. Ellentétben a brazilokkal, akik kézilabdás tornákon meccsről-meccsre összekovácsoltabban szerepelnek.

Brazília összeszokottan, magabiztosan játszott, védekezésben erős belső falat alkottak hármas pozícióban védekező játékosaik, a kapusok átlagon felül teljesítettek, főleg a második félidőben szerepet kapó, a francia Havre AC kapuját védő Darly de Paula védett szenzációsan. Továbbá kiemelkedőt nyújtott a Lipcse szélsője, Idalina Mesquita is.

Összességében elmondható, hogy Brazília magabiztosan győzte le Ukrajna válogatottját, és készülhet az Oroszország elleni, csütörtöki derbire.