Világkupa: magabiztos román győzelem

2007. október 16. 16:28 © handball.hu

A 2007-es női válogatottak Világkupájának nyitómérkőzésén Románia csapata tizenegy góllal győzte le Svédország csapatát. A torna második mérkőzése pedig technikai okok miatt később kerül megrendezésre. Hegedüs Márk helyszíni tudósítása.

Világkupa, 1. nap, B-csoport
RomániaSvédország 28-17 (13-5)
Århus, NRGi Arena, 250 néző
Vezette: Mazeika, Matelis (litvánok)

Románia: Teresa Tamas, Luminita Dinu, Talida Tolnai (kapusok), Ramona Maier 3, Clara Vadineanu 1(1), Adriana Oltean-Nechita 2, Christina Neagu 2(1), Aurelia Bradeanu 3, Ionela Stancu-Gâlca 3, Oana Manea 2(1), Steluta Luca 1, Valentina Ardean-Elisei 4(3), Simona Gogârla 2, Adina Meirosu 3, Valeria Bese, Narcisa Lecusanu 2.
Svédország: Therese Brorsson, Madeleine Grundström (kapusok), Lisa Wirén 2, Tina Flognman 1, Matilda Boson 1, Sara Holmgren 4, Therese Helgesson 4, Annika Wiel Fredén , Terese Krantz 1, Petra Skogsberg, Sabina Jacobsen, Jessica Enstrøm, Johanna Wiberg, Sara Eriksson 3, Johanna Ahlm 1.
Hétméteresek: 8/6 ill. 1/0
Kiállítások: 2 ill. 4 perc

Az idei Világkupa nyitómerkőzését 250 néző előtt rendezték Århusban, amelyen a "B" csoportba sorolt Románia és Svédország válogatottja találkozott egymással. A románok a kapusposzt kivételével - Dinu helyett Tolnai védett - az első sorukkal léptek pályára és már az első percekben megmutatták, hogy ők a mérkőzés favoritjai: semmi esélyt nem hagyva skandináv ellenfelüknek, gyorsan 4-5 gólos előnyre tettek szert, melyet a félidőig tovább növeltek egészen nyolc gólig. Aurelia Bradeanu az első perctől lehetőséget kapott, míg a volt győri, Simona Gogârla a huszonötödik perc környékén lépett először pályára.

A második félidőben a román csapat a második sorát játszatta: Nechita, Manea, Neagu, és Lecusanu is lehetőseget kapott, a kapuban pedig Dinu váltotta Tolnait majd Paslaru is védett az utolsó 15 percben. Élve a bizalommal a román cseresor tovább növelte az előnyt a lelkes, de ma indiszponáltan szereplő svédekkel szemben. A román válogatottban majdnem minden palyára lépő gólt szerzett, míg a svéd csapatnál Sara Holmgren és Therese Helgesson nyújtott átlagosnál jobbat.

A torna következő mérkőzése az "A" csoportból az orosz-ukrán összecsapás lett volna, ám mivel az oroszok csomagjainak egy része (cipők és mezek) a koppenhágai repülőtéren maradt, a találkozót későbbre halasztották.

További érdekesség, hogy ezen a tornán tesztelik "éles körülmények között" a dán Select cég által a 2007-es franciaországi világbajnokságra kifejlesztett labdákat. A Világkupa összes mérkőzését ilyen márkájú labdával játsszák.