Ötgólos dán győzelem

2007. október 16. 21:34 © handball.hu

Az idei világbajnokságon nem szereplő dánok ötgólos győzelmet arattak a szentpétervári vb 7. helyezettje, a brazil válogatott felett a Világkupa harmadik találkozóján. Hegedüs Márk helyszíni tudósítása.

Rikke Skov
Rikke Skov
GF Világkupa, 1. nap, A-csoport
Dánia - Brazília 29-24 (17-14)
Århus, NRGi Arena, 2711 néző
Vez: Cacador, Nicolau (portugálok)

Dánia: Christina Pedersen, Karin Mortensen (kapusok), Rikke Skov 7, Louise Mortensen 1, Anette Bonde Christensen 1, Lene Lund Nielsen 2, Louise Lyksborg 2, Line Jørgensen 1, Josephine Touray 6, Trine Troelsen 1, Ann Grete Nørgaard 5, Berit Kristensen 3.
Brazília: Chana Masson, Darly de Paula (kapusok), Alexandra do Nascimento 4, Daniela Piedade 2, Eduarda Amorim 3, Ana Rodriques 3, Viviane Jacques 3, Alina dos Santos 1, Idalina Mesquita 3, Aline da Silva 5.
Kiállítások: 2 perc; 6 perc

Az első nap estéjén a házigazda dán csapat is pályára lépett, méghozzá az A-csoport első meccsén (az A-csoport másik mérkőzését fél órával később rendezték az NRGi Arena másik sportcsarnokában). Valamivel több mint 2700 néző gyűlt össze, hogy az Ukrajna ellni sikertelen vb-kvalifikáció után az új szakvezető, Jan Pytlick átformált csapatát láthassa. A megfiatalított dán csapatból többen kikerültek, nincsen a keretben a korábbi sztár, Fruelund és a tavalyi Világkupa legjobb játékosa, Mikkelsen is hiányzott.

A dán válogatott Pedersen, Bonde Christensen, Berit Kristensen, Touray, Troelsen és Nørgaard összeállításban lépett pályára. A másik oldalon a dél-amerikai csapat vezetőedzője, Juan Oliver a Hypo hármasának, Amorimnak, Piedadénak és Alexandra do Nascimentónak szavazott bizalmat, mellettük a Dániában légióskodó Chana Masson kezdett a kapuban, szélen a Lipcse kiválósága, Idalina Mesquita kapott lehetőséget, míg átlövő pozícióban dos Santos és Ana Rodrigues kezdett.

A két csapat az első félidő 25. percéig felváltva vezetett, a hazaiak főleg Rikke Skov átlövéseinek köszönhetően érték el góljaikat, míg a másik oldalon a Hypo kiválósága, Alexandra do Nascimento ért el szebbnél szebb találatokat. A félidő végéhez közeledve a hazai válogatott 13-12-es brazil vezetés után 5-1-et produkált, így párgólos előnnyel kezdhették a második félidőt (17-14).

Ebben a játékrészben a dél-amerikaiak a második sorukkal léptek pályára, csak a lipcsei szélső, Mesquita maradt a pályán a kezdő formációból. Pytlick csapata gyorsan növelte a korábban megszerzett előnyt, így a 35. percben már öt góllal vezettek a szurkolók által lelkesen támogatott skandinávok. A szívós brazilok azonban nem adták fel, a 45. percre feljöttek egy gólra.

A hazaiak ekkor a kiváló szélső, Nørgaard és a sérülése után újra formába lendülő Touray vezérletével leindításokból gyors gólokra tettek szert. A vendégek hiába hozták vissza az első sor néhány emberét, a fordítás már nem jött össze, így Dánia megszerezte első győzelmét.

Szerdán a csoportrangadó következik: Dánia Oroszország ellen lép pályára este nyolc órakor.